10.0 ℃

Pagasiala laiendus

23.08.2019

Tõenäoliselt on nii mõnigi pagasiala töötaja märganud pagasi käitlemise alal liikumas inimesi, kes uurivad ja mõõdavad ruume ning arutavad plaane. Põhjus, miks selline ebaharilik tegevus siin aset leiab, peitub selles, et algamas on pagasiala laienduse ehitustööd.

Oleme läbinud projekteerimise hanke osa ning leping Infragate Eesti AS-iga on nii pagasiala ehitusliku poole kui ka süsteemi projekteerimise osas sõlmitud. Esimesed kohtumised on nendega juba peetud ning alustatud on ka 3D laserskaneerimise ja modelleerimisega. Projekteerimine kestab 9 kuud, seejärel kuulutame välja hanked süsteemile ning ehitusele. Ehitustöödega on plaanis alustada 2020. aasta sügisel ning pagasiala valmib juulis 2021.
Laienduse käigus paigaldatakse uus täiendav pagasikarussell ning olemasolev karussell asendatakse automaatsorteerimise süsteemiga. Uus lahendus kasvatab lennujaama läbilaskevõimet vähemalt 6 miljoni reisijani aastas. Laienduse käigus ehitatakse välja ka ülegabariidilise pagasi lint, relvade ja loomade hoiustamise ruum ning varajase pagasi hoiustamise ala.

Oluline on märkida, et uus süsteem ja paremad tingimused ei vaheta välja töötajaid, vaid lihtsustavad pagasikäitlejate tööd.

×

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.