13.3 ℃

Vueling alustas otselende liinil Tallinn-Barcelona

21.06.2014

Täna, 21. juunil alustas Hispaania lennufirma Vueling otselendudega liinil Tallinn-Barcelona. Hispaania suurima odavlennufirma Vuelinguga saab lennata soodsalt ja mugavalt otse Barcelona külje all asuvasse El Prat lennuväljale.

Vueling avalend

Varajane avalend võeti Tallinna Lennujaamas pidulikult vastu traditsioonilise koogisöömisega. Avalennuga saabus Tallinnasse pea 100 reisijat, kuid Tallinnast Barcelonasse suundus pea poole rohkem reisijaid. „Barcelona on tõeliselt mõnus sihtkoht kultuurseks linnapuhkuseks või niisama sooja suveilma nautimiseks. Euroopa suuruselt kolmanda odavlennufirmaga saab nüüd kultuurimekasse lennata täitsa taskukohaste hindadega. Kasutage kindlasti seda võimalust, siis on lootust, et Vueling jätkab lendamist ka järgmistel hooaegadel ja loodetavasti siis juba enamatesse sihtkohtadesse,“ rääkis Tallinna Lennujaama juhatuse liige Erik Sakkov.

Vueling on Hispaania suurim odavlennufirma, mis alustas 2004. aastal kahe Airbus A320-ga lennates neljal liinil. Tänaseks on Vuelingu lennukipargis 70 Airbusi ning lennatakse rohkem kui 200 sihtkohta Euroopas, Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas. 2012 aastal lendas Vuelinguga 14,8 miljonit reisijat. Vuelingu põhilennujaamaks on Barcelona–El Prat Airport.

Tallinnasse hakkab Vueling lendama 180 kohalise Airbus 320-ga. Tegemist on hooajalise lennuga 21. juunist kuni 12. septembrini 2014. Lennud Barcelonast väljuvad südaöö paiku teisipäeviti ja reedeti ning Tallinnast kolmapäeva ja laupäeva varahommikutel.