13.9 ℃

Veebruaris läbis Tallinna lennujaama 25 059 reisijat

04.03.2021

Veebruaris läbis Tallinna lennujaama 25 059 reisijat, moodustades vaid 12% möödunud aasta veebruari reisijate arvust. Lendude keskmine täituvus oli 47%.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul peegeldab madal reisijate arv inimeste vastutustunnet. „Olukorras, kus nakkuskordajad kõikjal Euroopas on kõrged ning enamustesse riikidesse minnes või sealt tagasi tulles kehtib eneseisolatsiooni kohustus, ei ole suurem reisimine jätkuvalt õigustatud. Täna tuleks reisida vaid äärmisel vajadusel ja lennujaamas jätkame tööd selle nimel, et minimaalsed vajalikud ühendused oleksid kogu aeg tagatud. Kui eelmisel aastal oli samal perioodil avatud 28 liini, siis selle aasta veebruaris vaid 11. Samas peegeldab see liinide arv selgelt hetke olukorda lennunduses ja meil on hea meel, et seegi arv liine veel töös on,“ rääkis Pärgmäe.

Samas toob Pärgmäe välja, et lennufirmad ja lennujaam prognoosivad jätkuvalt lendude ja reisijate arvu järk-järgulist taastumist suvekuudel. „Lennufirmad ootavad juba, et saaks taas lendama hakata. Ka möödunud nädal tõi meile hea uudise, kui SWISS uue vedajana teatas liini avamisest Zürichi ja Tallinna vahel juba selle aasta juunis.“

Veebruaris toimusid lennud 11 sihtkohta. Kõige rohkem reisijaid lendas Helsingi ja Frankfurdi liinidel, mis kokku moodustasid enam kui poole kõikide regulaarlendude mahust. Reisijaid teenindas kaheksa lennufirmat, sh kaks kodumaistel liinidel.

Kokku toimus veebruaris 1 118 lennuoperatsiooni, mida on 65% vähem võrreldes 2020. aasta veebruari seisuga.

Reisimisel tasub kinni pidada järgmistest põhimõtetest:

  • Vii end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehel või Euroopa Liidu  ReOpen portaalis  ja vajadusel võta detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega.
  • Registreerioma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et Välisministeerium saaks Sind võimalikest reisipiirangutest teavitada.
  • Haigussümptomite esinemisel lükka reis edasi ja võta ühendust perearstiga.
  • Sõlmi reisikindlustus ning tutvu hoolikalt kindlustustingimustega (k.a COVID-19 põhjustatud reisitõrgete korral).
  • Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega.
  • Reisilt saabudes täida piiriületaja deklaratsiooni elektrooniliselt. Ankeeti saavad täita nii Eesti isikukoodiga inimesed kui riiki saabuvad välismaalased ning seda saab hakata täitma 24 tundi enne Eestisse saabumist.
  • Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.

Alates 1. septembrist on kõigil lennujaama kaudu riiki saabujatel võimalik teha lennujaamas esmane koroonatest (Eesti kodanikele on see tasuta, välismaalastel on võimalik teha test tasu eest).