13.6 ℃

Veebruaris kasvas lennureisijate arv 8 protsenti

04.03.2020

Veebruaris läbis Tallinna Lennujaama 211 698 reisijat, mida oli 8% rohkem kui eelmise aasta veebruaris. Tartu Lennujaama läbis möödunud kuul 2499 reisijat, mida on 29,4% rohkem, kui möödunud aasta veebruaris.

„On suur rõõm näha, et tartlased ja Tartu külalised kasutavad üha rohkem mugavat otselennu võimalust,“ tõdes Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe ning lisas, et see annab lootust ka lendude arvu suurendamisele tulevikus. Lisaks sellele mõjus reisijate arvu kasvule muu hulgas positiivselt ka liigaasta efekt.

“Kuigi tervikuna oli kuu tulemus väga positiivne, võis veebruari lõpus täheldada esimesi koroonaviiruse mõjusid. Samas puudutas see vaid Milano ja Frankfurdi reisijate arvu mõõdukat langust,” märkis Pärgmäe. Siiski usub ta, et tegemist on ajutise langusega ning viiruse mõju ei saa olema pikaajaline. “Usun, et suvekuudel näeme taas inimesi julgelt ja muretult reisimas,” lisas ta.

Veebruaris oli võimalik lennata 28 otsesihtkohta, eelmisel aastal samal ajal oli sihtkohtade arv 26. Suurima reisijamahuga on peamised sõlmjaamad: Helsingi, Stockholm, Riia, Frankfurt ja Varssavi, mida kasutavad reisijatest ligi pooled. Kõige tihedam lennuühendus on Tallinnast Stockholmi, kuhu väljus kuni kaheksa lendu päevas, ja Helsingisse, kuhu väljus kuni seitse lendu päevas.