0.3 ℃

Tallinna liikluse ümberkorraldused laulu- ja tantsupeo ajal

28.06.2019

Selle suve suursündmus, 4.-7. juulil toimuv XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm” toob Tallinnas kaasa mitmeid liiklusmuudatusi. Sellega seoses võib ka teekond lennujaama ja kesklinna vahel kesta tavapärasest pikemalt.

Laulu- ja tantsupeo sündmused toovad pealinna tuhandeid pidulisi, mistõttu kasvab liikluskoormus ning muudatusi esineb ka liikluskorralduses. Pidustused mõjutavad kõige enam kesklinna piirkonda Kassisaba asumist Kadrioruni. Muudatustega seoses võib ka liiklus Tallinna lennujaama suunas nõuda tavapärasest rohkem aega ja läbimõtlemist. Soovitame Tallinna lennujaama tulijatel tutvuda oma teekonda puudutavate liikluse ja parkimise ümberkorraldustega, et vajadusel alternatiivne teekond leida.

Ühisteenuste info ümberkorralduste kohta:
• Peamised liikluse ja parkimise ümberkorraldused Tallinnas puudutavad Kalevi staadioni, Tallinna Lauluväljaku ja rongkäigu trajektoorile jäävaid piirkondi.
• Ümberkorraldused leiavad aset peonädalal ehk juuli esimesel nädalal: 30.06-07.07.2019.
• Peopiirkondade uut liikumis- ja parkimiskorraldust suunavad ajutised liiklusmärgid ja neoonvestides liikluskorraldajad.
• Täpne info liikluse ja parkimise ümberkorralduste kohta asub aadressil www.parkimine.ee

Liikluse ja parkimise ümberkorralduste peamised piirkonnad:
• Kalevi staadioni piirkond. Liikluskorralduse muudatused 1.-5. juulini puudutavad peamiselt Kalevi Staadioni lähistel asuvaid Püssirohu, Herne, Staadioni, Võistluse ja Juhkentali tänavaid ning parkimistingimusi. Samuti kehtestatakse sõidukiirus 30 km/h Juhkentali, Staadioni, Herne, Võistluse ja Püssirohu tänavatel. Tantsupeo etenduste publiku massilise liikumise aegadel suletakse Juhkentali tänav lühiajaliselt 4. juulil kell 13-23 ja 5. juulil kell 9-23.
• Tallinna Lauluväljaku piirkond. Liikluskorralduse muudatused 1.-7. juulini puudutavad peamiselt Joa, Pirita, Vana-Pirita, Kuristiku, Oja tänavaid ja Narva maanteed ning parkimistingimusi, samuti kehtestatakse selleks perioodiks osadel teedel sõidukiiruseks 30 km/h.
• Rongkäigu marsruut. Seoses 6. juulil toimuva rongkäigu ja selle ettevalmistustega muudetakse liikluskorraldust ja sõidukite parkimise korda juba alates 5. juuli õhtust kuni 6. juuli õhtuni rongkäigu rivistumise aladel Luise, Endla, Toompea, Tõnismäe, Hariduse, Wismari ja Roosikrantsi tänavatel ning Falgi teel, mis muudetakse kahesuunaliseks. Rongkäigu läbiviimiseks muutub liikluskorraldus ka tänavatel, mis jäävad Kassisaba asumi Luise ja Endla tänavatest linna poole, läbi Vabaduse väljaku, Pärnu mnt, Narva maantee ja Pirita tee kuni Lauluväljaku Mereväravani.

Ühistranspordiga seotud ümberkorraldused pidustuste ajal. Seoses muudatustega liikluskorralduses muutub ühistranspordi sõidugraafik 4.-7. juulil tihedamaks nii kesklinnast Piritale ja Lauluväljakule suunduvatel kui ka sealt tagasi sõitvatel linnaliinidel. Samuti avatakse Tallinna linna poolt peo nädalavahetuseks kesklinna ja Lauluväljaku vahel busside ajutine ringliin ning pikendatakse Kadrioru trammiliini nr 3 hilisõhtuseid väljumisaegu.

×

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.