13.8 ℃

Tallinna lennujaamas võeti kasutusele termokaamerad

05.03.2020

Tallinna lennujaamas alustustasid täna tööd termokaamerad, mille eesmärk on koroonaviiruse leviku tõkestamiseks saabuvate reisijate kehatemperatuuri mõõtmine. Termokaamerat kasutatakse, et tuvastada võimalikke haigestunuid ja pakkuda neile tervisenõustamist.

„Termokaamerad on paigutatud lennujaamas lüüside ette enne saabuva pagasi alale sisenemist ning ekraanidelt olukorra jälgimine toimub teisel pool lüüse,“ ütles Tallinna lennujaama juhatuse liige Einari Bambus ning lisas, et loodud on võimalus monitoorida kaameratega reisijaid 24/7. „Jätkuvalt on lennujaama territooriumil kättesaadavad terviseameti infolehed, saabuva pagasi alale on paigaldatud täiendav informatsioon seoses COVID-19 viirusega ja desinfitseerimisvahendid.“

Termokaamerat opereerivad terviseameti ametnikud või Eesti Punase Risti vabatahtlikud. Tervisenõustamisel järgivad vabatahtlikud terviseameti juhiseid, et selgitada välja, kas on alust kahtlustada nakatumist koroonaviirusega.

„Kui termokaamera tuvastab reisijal 38° C või kõrgema kehatemperatuuri, siis annab masin sellest märku ja kaamera operaator suunab inimese lähedal asuvale eraldatud alale, kus toimub tervisenõustamine,“ ütles sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna nõunik Ragnar Vaiknemets. „Tervisenõustamisel hinnatakse inimese tervist, antakse talle soovitusi oma tervise jälgimiseks ning vajadusel tervishoiutöötajaga kontakteerumiseks. Kui inimese terviseseisund on silmnähtavalt halb, kutsutakse kohale kiirabi.“ 

Terviseameti hinnangul on koroonaviiruse Eestisse sissetoomise risk kõrge, selle kohapealse leviku risk keskmine. Nakatumise ennetamiseks tasub järgida tavapäraseid hügieenireegleid – pesta käsi ja vältida kontakti hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega.

Pärast riskipiirkonnast naasmist tuleb tervist 14 päeva jooksul jälgida, palaviku, köha või hingamisraskuste esinemisel võtta koheselt ühendust arstiga, küsida nõu perearsti nõuandeliinilt 1220, vajadusel kutsuda kiirabi hädaabinumbril 112. Koroonaviirust tasub kahtlustada, kui on olemas nii äsjane reisikogemus haiguse levikupiirkonnast kui ka haigusele iseloomulikud sümptomid.