13.8 ℃

Tallinna lennujaama tunnustati vastutustundliku ettevõtte kuldmärgisega

26.05.2018

Juba teist korda järjest sai AS Tallinna Lennujaam vastutustundliku ettevõtluse indeksi kuldmärgise. „See on tunnustus kõigile lennujaama töötajatele, sest meie kõigi eelmisel aastal tehtud töö on avaldanud mõju selliselt, et lennujaama majanduslikku, keskkondlikku ja sotsiaalset mõju peetakse vastutustundlikuks,“ rääkis AS Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Piret Mürk-Dubout.

„Vastutustundlik tegutsemine on põimitud lennujaama põhitegevusse. Näitame üles initsiatiivi, süstemaatilisust ja järjepidevust vastutustundliku käitumise tagamiseks nii enda ettevõttes kui ka laiemalt,“ jätkas Piret Mürk-Dubout ning lisas, et tänapäeval ongi vastutustundlikud väärtused muutumas ettevõtlusstandardiks.

Vastutustundlik ettevõtlus ehk CSR (Corporate Social Responsibility) on ettevõtte majandusliku, keskkonna- ja sotsiaalse mõõtme loomulik ja vabatahtlik integreerimine ettevõtte igapäeva tegevusse, juhtimisse ja äristrateegiasse. Vastutustundlikkus on mõtteviis, mis näitab ära, kuidas ettevõte oma igapäevatööd teeb, mismoodi suuri ja väikseid otsuseid vastu võetakse ning seejuures arvestatakse inimeste ja keskkonnaga.

Vastutustundliku Ettevõtluse Foorumi (VEF) tegutseb 2005. aastast, Tallinna lennujaam on nii foorumi kui ka foorumi juhatuse liige. Praegu on foorumil 67 liiget, nende seas on erineva suurusega äriettevõtted, sotsiaalsed ettevõtted ning mõned eraisikud.
VEFi eesmärk on edendada mõtteviisi, et vastutustundlik tegevus on ettevõttele kasulik, praktikas lihtne ja mainekas. VEF ühendab organisatsioone, kelle jaoks on oluline toimida vastutustundlikult, et tagada iseenda, ühiskonna ja riigi jätkusuutlikkus.