13.3 ℃

Tallinna Lennujaama töötajad sõidavad elektriliste tõukeratastega

23.04.2019

Selleks, et klienditeenindus Tallinna Lennujaama suures parklas oleks kiirem, said parkla teenindajad oma kasutusse elektrilised tõukerattad.

Koos uue parkimismaja valmimisega tekkis kohe vajadus tõhusa sõiduvahendi järele, mis aitaks töötajatel parkla erinevate tasandite vahel kiiresti liikuda. Väike ja kompaktne elektriline tõukeratas, mis ei saasta õhku on selleks parim vahend. Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe: „Elektriliste sõiduvahendite valik on nüüdseks juba nii lai ja kvaliteetne, et otsus kasutada just seda lahendust töötajate efektiivsuse tõstmiseks oli kõige mõistlikum“.

Tallinna Lennujaama territoorium on nii suur, et juba üksnes parkla ühest servast teise jalgsi liikumine võtab arvestatava aja. Lennujaama reisijate terminali juht Martin Grünberg: „Mul on siiralt hea meel, et meie teenindajad, kes peavad päevas väga pikki distantse läbima, saavad oma jalavaeva nüüd vähendada elektriliste tõukeratastega, mis ei saasta õhku ega neela kütust. Tõukerataste kilometraaž on päevade lõikes erinev, aga oma 5 kilomeetrit tuleb kindlasti igapäevaselt täis.“

Spetsiaalselt lennujaama vajadustele vastav lahendus leiti koostöös elektriliste tõukerataste maaletooja Fortunati Group EU-ga. Mart Einpalu Fortunati grupi tegevjuht lisab, et elektrilised tõukerattad on suurepärane alternatiivne sõiduvahend tiheda asustusega piirkondades: „Tallinna Lennujaam on omaette linnak, see on ideaalne näide kohast, kus elektriline liikumisvahend lahendab inimeste transpordivajadused, suurendamata samas süsiniku jalajälge.“

Tallinna Lennujaamas kasutusele võetud GPad Joyride elektrilised tõukerattad on kohandatud vastamaks personali vajadustele, võimaldades liikuda kuni 25 km/h, ratastel on korv asjade vedamiseks ning võimalus talviste talviseid rehve paigaldada.