13.8 ℃

Tallinna lennujaama teenindustase on jätkuvalt Euroopa parimate hulgas

02.03.2021

Rahvusvaheline lennujaamade ühendus Airports Council International (ACI) tunnustas Tallinna Lennujaama kolmandat aastat järjest auhinnaga Euroopa parima teenindusega lennujaam. Reisijate hinnangul on Eesti õhuvärav jätkuvalt Euroopa absoluutsete tippude hulgas. Lisaks sellele pälvis lennujaam tunnustuse ka erinevate ennetus- ja ohutusmeetmete rakendamise eest pandeemia ajal.

Tallinna lennujaama juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul on saadud tunnustus tänases olukorras eriti oluline ning märgiks, et Tallinna lennujaam on jätkuvalt maailma koduseim. „Saadud tunnustus on kõigile lennujaama töötajatele – vaatamata keerulisele ja väljakutseid esitanud aastale on meie teenindustase jätkuvalt kõrge, inimesed tunnevad end siin hästi ning ka meie kasutusele võetud ennetus- ja ohutusmeetmed on kindlustanud selle, et kõik reisijad tunnevad end meie juures turvaliselt. Aitäh kõigile Tallinna Lennujaama kolleegidele selle pühendumuse eest! Tänud ka meie reisijatele, kes vaatamata erinevatele piirangutele hindavad Tallinna õhuväravat endiselt kõrgelt“.

2020. aasta rahulolu koondtulemus Tallinna lennujaamaga – 4.56 punkti (viiepunktiskaalal) paigutas meid Euroopa lennujaamade arvestuses absoluutsete parimate sekka ja tõi meile aasta kokkuvõttes kolmandat korda järjest tiitli „Euroopa parima teenindusega lennujaam 2020“. Auhind läheb traditsiooni kohaselt solidaarselt jagamisele regiooni TOP lennujaamade vahel. Reisijate rahulolu tõusis 2019. aastaga võrreldes 0.06 punkti, millele aitas kaasa koroonakriisist tingitud madal reisijate arv, mis lühendas ootejärjekordi lennujaamas ja tagas seeläbi tavapärasest veelgi sujuvama reisijateekonna.

Tuvikese sõnul andis möödunud aasta madal reisijate arv võimaluse viia ehitustöid läbi lendude vahel ilma reisijaid häirimata. „Sel aastal aga alustame reisiterminali laiendustöödega, mis paneb meid taaskord uude olukorda – kuidas viia ehitus- ja laiendustöid läbi nii, et reisijate rahulolu ei langeks ning kodusus oleks jätkuvalt tagatud. Kindlasti on siinjuures oluline reisijate jätkuv kuulamine ning tagasiside kogumine, misläbi on võimalik teha vajalikke korrektuure ning pakkuda jätkuvalt kõrgetasemelist teenindust.“

ACI ehk Airports Council International on rahvusvaheline lennujaamade ühendus, mis 2021. aasta jaanuari seisuga koondab 701 liiget, mis opereerivad 183 riigi 1933 lennujaamas. ACI esindab lennujaamade huve ja seisukohti ning annab soovitusi tagamaks lennujaamades ühtne ohutuse ja turvalisuse standard.