-1.0 ℃

Tallinna Lennujaama läbis märtsis üle 158 tuhande reisija

07.04.2016

Märtsis teenindas Tallinna Lennujaam üle 158 tuhande reisija, mis jääb möödunud aasta märtsi tulemusele alla kolm protsenti.

Tallinna Lennujaama turundusdirektori Eero Pärgmäe sõnul mõjutasid märtsi regulaarliiklust mõningal määral erakordsed sündmused Brüsselis, kuid suurimat mõju avaldas jätkuv vähenemine tšarterreisijate segmendis. „Kuigi märtsis lisandus lende Hispaaniasse, Itaaliasse ja Austriasse, ei ole need suutnud kompenseerida vähenenud tšarterreisijate arvu Egiptusesse ja Türki,“ märkis Pärgmäe.

Positiivse trendina on regulaarreisijate arv tänavu esimeses kvartalis kasvanud pea kaks protsenti, kuid tšarterreisijate arv on vähenenud sama perioodi jooksul 15 protsenti. Lennureisijate koguarv esimese kvartali jooksul on võrrelduna eelmise aastaga jäänud samale tasemele, ulatudes 413 tuhande reisijani.

Märtsi lõpu seisuga on kerkinud suurimaks vedajaks Tallinna Lennujaamas Nordica, kes on lisanud reise Müncheni liinile ning alustanud regulaarlendudega Berliini, Pariisi ja Viini. airBaltic alustas märtsis Amsterdami lendamist. Keskmine täituvus regulaarlendudel oli märtsis 67 protsenti, õigeaegselt väljus 89 protsenti lendudest.

Eelmisel kuul oli Tallinna lennujaamast võimalik lennata 23 erinevasse sihtkohta, millest populaarseimad sõlmjaamad olid Helsingi, Frankfurt ja Riia.

×

To install this Web App in your iPhone/iPad press and then Add to Home Screen.