-9.1 ℃

Tallinna Lennujaama galeriis avati Tõnu Kirvese autorinäitus

10.12.2015

Tallinna Lennujaama galeriis avati Tõnu Kirvese autorinäitus „Variatsioonid kuldse, sinise ja punasega“, mis kajastab autori kirge abstraktse kunsti vastu ning sisaldab valimikku 2015. aastal valminud töödest. Oma laadilt sobivad Tõnu tööd täiendama head interjööri ning nende eesmärk on käivitada vaataja kujutlusvõime ning fantaasia.

 

Tõnu on maalikunstiga tegelenud aastaid ja teine suund, mis teda maalikunstis samavõrd paelub on sürrealism. Tänase ülespaneku kontekst on aga puhtalt abstraktse iseloomuga. Kuigi autori iga pildi taga on ka mingi konkreetne kujutlus elust, siis vaataja peab ise otsustama, mida tema näeb.

 

„Hea maal on nagu muusika, igal kuulajal tekib oma kujutluspilt muusikas ning värvid on nagu noodid – nad on kõigile kättesaadavad, kes neid kasutada julgevad, tahavad ja oskavad,“ arvab Tõnu ise. Kui välja arvata mõned maastikumaalid, nature morte`d ja joonistamiskursusel tehtud toolid, lilled, kannud, kummikud ja muu, on Tõnu teemadeks ikkagi tema enda fantaasianägemused ja sürrealistlikud kujutluspildid, kas loetud raamatutest või elusündmustest.

 

Lennujaama reisiterminali teisel korrusel paiknev näitus jääb avatuks kuni jaanuari lõpuni.