17.1 ℃

Tallinna Lennujaama galeriis avati Tiiu Esnari maalinäitus

05.02.2016

Tallinna Lennujaama galeriis avati veebruari alguses Tiiu Esnari maalinäitus „Mered ja rannad“, mis autori sõnade kohaselt püüab väärtustada ja jäädvustada puhast eestimaist loodust. Kunstnik Tiiu Esnar on toonud näitusele ühe kimbukese oma loomingulistest hetkedest möödunud viiel aastal ning sellise vahetult emotsionaalse näitusega kinkinud külastajatele võimaluse tasakaalustada ka oma hinge nende mälestustega. Adamson-Ericu muuseumi direktori Ülle Kruusi sõnul köidavad vaatajat rannamaastikest inspireeritud, autori maailmatunnetusest ja elufilosoofiast läbipikitud mitmekihilised teosed ka eriliste valguse mängude ning koloristlike otsingute peensustega. „Soovitan siiralt nautida väljapaneku meditatiivset meeleolu ning töödesse kätketud emotsionaalset laengut. Kunstiloomingus on vahetu ja siiras autori kohalolu väga oluline,“ märkis Kruus.

Kunstniku enda hinnangul on Lennart Meri nimeline lennujaam meremaalide jaoks sümboolse tähedusega paik. „Lennukid, mis kuhugi stardivad, jõuavad ka siia tagasi. Kõrgemalt ja kaugemalt tundub pilk ikka selgem olevat, et hinnata seda, mis oluline,“ lisas Esnar.

Õlipastell ei ole maalijate seas levinud materjal, nende maalide tehnika on ainulaadne. „Olen ise leidnud viisi, kuidas käenaha soojus koondab värvi vajalikku kohta või pühib selle laiali, sidudes toone üksteisega või tuues ühe värvikihi alt välja teise,“ selgitas Tiiu Esnar, lisades, et selline tehnika on mingil määral piirav, kuid haruldasi võimalusi pakkuv just õhu ja vee maalimisel.

Tiiu Esnar on sündinud Tartus ja lõpetanud ERKI keraamika eriala, kuid on esinenud peamiselt õlipastellmaalidega. Täna töötab Tiiu kunstiõpetaja- ja õppejõuna ning on Kunstnike Liidu liige alates 1995. aastast.

Tallinna Lennujaama reisiterminali II korrusel paiknev näitus jääb avatuks kuni märtsi lõpuni.