7.6 ℃

Tallinna Lennujaama galeriis avati Andrus Raagi maalinäitus

05.04.2016

Tallinna Lennujaama galeriis avati aprilli alguses Andrus Raagi maalinäitus „Värvikas elamus“, kus autori poolt esile toodud kunstiteosed on käsitletavad kui kaasaegsed koopamaalid.

Kunstnik Andrus Raag esitleb näitusel maale, mis ajaliselt laotuvad üle kuue aasta. Mitmed kunstniku varasemad tööd on justkui skulpturaalsed teosed, kus värvi on käsitletud eelkõige kui ainet ning peamiseks rõhuasetuseks on struktuur ja mass. Tulemuseks on reljeefsed, tööstuslikud pinnad.

Värskemad tööd, millel värv alles äsja kuivanud, on sootuks teisest kategooriast. Üdini klassikaline värvikäsitlus väärtustab värvust kui kvaliteeti ning jääb täiesti ükskõikseks värvi aineliste omaduste suhtes. Püüd lihtsuse poole ongi neid kahte maailma ühiselt läbiv käsitlus.

Andrus Raag on 1982. aastal Võrus sündinud maalikunstnik, kes maalimisega tegelenud juba 90ndate lõpust alates. Andrus on õppinud Tartu ülikoolis filosoofiat ning maalikunsti. Lisaks maalimisele ja näituste korraldamisele on Andrus tegev ka arvutimängudele pühendunud ettevõttes Rocknight.

Näitus Tallinna Lennujaamas jääb avatuks kuni maikuu lõpuni.