8.5 ℃

Tallinna lennujaam teenindas 2020. aastal 863 585 reisijat

05.01.2021

Detsembris läbis Tallinna lennujaama 30 151 reisijat, mis moodustas 13% eelmise aasta detsembrikuu reisijate arvust. Jõulude eel võis märgata mõningast reisijate arvu suurenemist, mida saab seostada pühadeks kodumaale naasvate inimestega. Detsembrikuu lendude keskmine täituvus oli 35%.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul tõi detsember endaga kaasa kindluse suurenemise meie lennundusturul. „Detsembri keskpaigas, kui tuli teade lennupiirangute kadumise kohta, avanes lennufirmadel taas võimalus alustada hetke turunõudlusele vastavate lennuplaanide koostamist. See annab meile võimaluse taasavada mitmed olulised sihtkohad ning reisijatel tekib kindlus, et lähikuudeks planeeritud lennud ka suure tõenäosusega toimuvad! Uute liinide avanemiseks lähikuudel annab täiendavat lootust ka asjaolu, et mitmetes Euroopa riikides on viiruse olukord juba stabiliseerumise märke näitamas,“ rääkis Pärgmäe. „Siiski tasub täna reisida vaid väga teadlikult ning endiselt kehtib soovitus end enne reisile minekut sihtkohariigi nõuete ja piirangutega kurssi viia.“

Regulaarlennud toimusid detsembris kahel kodumaisel ja 13 rahvusvahelisel liinil, millest kõige enam lennati Frankfurdi ja Riia liinidel. Võrreldes novembriga lisandus üks otseliin (Brüssel), samuti üks täiesti uus lennufirma – Nyxair, mis alustas regulaarlende Tallinna ja Kuressaare vahel 21. detsembril. Aasta lõpu seisuga teostab Tallinna lennujaamast lende kokku 10 lennufirmat. Aasta lõikes on kõige rohkem reisijaid teenindanud Air Baltic (27%), odavlennufirmade osakaal oli kokku 21%.

Kokku teenindas Tallinna lennujaam 2020. aastal 863 585 reisijat, kusjuures praktiliselt pooled kõikidest reisijatest läbisid lennujaama aasta kahe esimese kuu jooksul. Viimati läbis Tallinna lennujaama analoogne reisijate hulk aastal 2003. Aastane teenindusmaht moodustas 2019. aasta reisijate arvust 26%.

Kuna reisilennud moodustavad vaid osa kõikidest lennuoperatsioonidest, siis lendude arv on muutunud vähem kui reisijate hulk. Kokku toimus 2020. aastal pea 23 000 lennuoperatsiooni, mis moodustab 2019. aasta tasemest 48%.

Sarnaselt eelmisele aastale veeti valdav osa kaubast integraatorfirmade kaudu (DHL, TNT, UPS), lennukitel veetud kaubamahud varasemaga aastaga võrreldes oluliselt ei muutunud. Samas, kuna universaalse postiteenuse kaudu saadetavat posti ning kaupa veetakse ainult regulaarlendudel, siis nende lendude vähenemise tõttu jäi kaubavedude üldmaht kokkuvõttes eelmise aasta tasemele alla 16%.