13.3 ℃

Tallinna Lennujaam kaasab saabuvate reisijate kehatemperatuuri mõõtmiseks G4S-i turvatöötajad

11.03.2020

Möödunud nädalal võeti Tallinna Lennujaamas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kasutusele termokaamerad. Alates homsest, 12. märtsist aitavad lennujaamas saabuvate reisijate kehatemperatuuri mõõtmist jälgida lisaks vabatahtlikele ka G4S- i turvatöötajad.

„Arvestades praegust riigis toimuvat olukorda leidsime, et Tallinna Lennujaamal on oma roll riigi väravana aidata kaasa viiruse leviku tõkestamisele ning panustada omapoolselt täiendavalt riigi ja vabatahtlike abistamisse. Lennujaamal on väga hea koostöö G4S-iga ning meil on hea meel, et nad tulevad praeguses olukorras meile appi, et toetada Eesti Punase Risti vabatahtlike tööd ning aidata tuvastada võimalikke haigusjuhtumeid,” ütles Tallinna Lennujaama julgestusjuht Tarvi Pihlakas. „Lisaressursi kaasamine pakub võimalust rohkemate reisijatega otse suhelda ning Eesti Punase Risti vabatahtlikel vajadusel tervisenõustamist pakkuda.“

Jätkuvalt on lennujaama territooriumil kättesaadavad terviseameti infolehed ja desinfitseerimisvahendid, pagasikärude juurde on paigutatud ka desinfitseerivad rätikud, millega saab käru enne kasutamist ära puhastada.

Terviseameti hinnangul on koroonaviiruse üksikjuhtumite sissetoomise risk Eestisse väga kõrge, haiguse kohapealse piiratud leviku tõenäosus keskmine kuni kõrge, haiguse kohapealse laialdase leviku tõenäosus madal, kui rakendatakse piisavaid ennetusmeetmeid.

Nakatumise ennetamiseks tuleb järgida tavapäraseid hügieenireegleid – pesta käsi ja vältida kontakti hingamisteede haiguste sümptomitega inimestega. Pärast riskipiirkonnast naasmist tuleb tervist 14 päeva jooksul jälgida; palaviku, köha või hingamisraskuste esinemisel võtta koheselt ühendust arstiga, küsida nõu perearsti nõuandeliinilt 1220, vajadusel kutsuda kiirabi. Koroonaviirust tasub kahtlustada siis, kui on olemas nii äsjane reisikogemus haiguse levikupiirkonnast kui ka haigusele iseloomulikud sümptomid. Lisainfo: www.koroonaviirus.ee