13.3 ℃

Tallinna lennujaam 2. kohal Ida-Euroopa lennujaamade arvestuses

17.06.2022

2022 World Airport Awards on rahvusvaheline tunnustus, mis antakse välja parimatele lennujaamadele. Võitjad kuulutati välja sel aastal Passenger Terminal EXPO messil 16. juunil Pariisis. Maailma parimaks lennujaamaks kuulutati teist aastat järjest Qatari Hamad International Airport. Tallinna lennujaam pälvis Ida-Euroopa lennujaamade arvestuses Budapesti lennujaama järel teise koha. “Tallinna lennujaam on vaatamata keerulistele aegadele suutnud hoida positsiooni ja saanud taas tunnustuse parimate lennujaamade hulgas. Mul on hea meel, et nii kõrge koha selles pingereas saavutasime ja lõunanaabreid edestasime,” sõnas kontserni juhatuse esimees Riivo Tuvike.

Tallinna lennujaama hea tulemus sai võimalikuks tänu lennujaama töötajate ja kõigi lennujaamas tegutsevate ettevõtete töötajate ühisele pingutusele. “Kaks viimast aastat on lennujaamadele ja lennundusele olnud keerulised, kuid oleme koroonapiirnagutest hoolimata andnud oma parima. Olen tänulik igale lennujaamas töötavale inimesele, sest ühiselt saame hoida lennujaama lippu kõrgel,” lisas Tuvike.  “Oleme sel aastal kõvasti pingutanud ja vaeva näinud, kuid keeruline suvi on veel ees. Hoiame kõrget teeninduskvaliteeti ja jätkame samas vaimus!”

SKYTRAXi uuring on globaalne lennujaamade reisijauuring, mis reastab igal aastal maailma parimad lennujaamad. Uuringus osaleb üle 550 lennujaama ja reisijad hindavad lennujaamade teenindust terve reisijateekonna vältel lennujaama sissepääsust kuni lennukini jõudmiseni välja. Tutvu kõigi nomineeritud lennujaamadega Best Airport 2022 veebilehel.