12.3 ℃

Suvehooaeg toob hulgaliselt uusi sihtkohti

05.04.2019

Seoses suvehooaja algusega lisandub alates aprillist lennugraafikusse 11 otsesihtkohta, võimaldades lennata kokku 37 sihtpunkti üle maailma. Uute reisisihtkohtadena on valikus Minsk, Malaga ja Khutaisi. Regulaarlendudele lisandub 37 tellimuslennu sihtkohta.

Reisijate arv Tallinna lennujaamas jätkuvalt kasvab, märtsis teenindati veidi enam kui 231 tuhandet reisijat, reisijate arv kasvas 10 protsenti. Märtsis kasvas kõige enam reisijate arv Londoni, Stockholmi ja Kopenhaageni liinidel, lisareisijaid toob ka Ryanair (Paphos, Malta, Edinburgh). Kuigi märtsi lõpust lõpetas lennud British Airways, on Londoni liinil oodata positiivse trendi jätkumist ka suveperioodil, kui sinna lendab jätkuvalt 4 vedajat. Lennufirmadest on kõige enam turuosa kasvanud odavlennufirmadel (Ryanair, Wizzair, Norwegian, easyJet), kes teenindavad kokku 22% kõigist reisijatest (mullu 15%).

Tšarterreise ehk tellimuslende oli kõige enam Egiptusesse ja Kanaari saartele. Õigeaegselt väljus märtsis 85,3% regulaarlendudest, kõige punktuaalseimad olid Wizzair ja Finnair, samuti Air Baltic (vastavalt 91%, 91% ja 90%).

Kommertsdirektor Eero Pärgmäe sõnul toimub 2019. aastal lennundusturul suure kasvu järgne korrastumine ja kasv aeglustub. “See tähendab seda, et mitmed lennufirmad vaatavad oma strateegilisi plaane üle ja seavad uusi eesmärke. Tallinna Lennujaama ülesanne on siin pakkuda lennufirmadele häid koostöövõimalusi ja tutvustada Eestit laiemalt kui huvitavat ja arenevat turismi- ning ärisihtkohta. Tallinnast peaks alanud suvine hooaeg pakkuma aga piisavalt puhkusevõimalusi nii otselendude näol kui ka pakettreisidena,” rääkis Pärgmäe.

Lisaks 37 regulaarlennu sihtkohale on suvises lennuplaanis tellimuslende samuti 37-sse sihtkohta. Kõige enam Türgi, Kreeka ja Bulgaaria kuurortidesse. „Sel suvel teenindavad tellimuslende Tallinnast lisaks Smartlynxile Finnair, Turkish Airlines, Pegasus Airlines, Onurair ja mitmed teised lennufirmad. Reisibürood pakuvad soodsaid pakkumisi pakettreisidele ja sel suvel paistab kõige tihedama tšarterlennuliiklusega silma ühendus Türgi kuurortidega,“ lisas Pärgmäe.

Tallinna Lennujaama lisanduvad regulaarlennu otsesihtkohad suvehooajal:

Aprill
02. aprillist alustab Ryanair lendamist Berliini ja Barcelonasse ning 3. aprillist Dublinisse
13. aprillist alustab Nordica lendamist Nice’i ning 14. aprillist Spliti

Mai
11. maist alustab Nordica lende Odessasse ja 31. maist Ohridi
11. maist alustab Aegean Airlines lendamist Ateenasse
30. maist hakkab Belavia lendama Minski

Juuni
1. juunist alustab Air Baltic lendamist Malagasse, 2. juunist Kopenhaagenisse ja alates 3. juunist Brüsselisse
4. juunist alustab Ellinair lendamist Thessalonikisse
15. juunist hakkab Nordica lendama Constantasse

August
4. augustist alustab Wizz Air lendamist Khutaisi’sse

Turkish Airlines lisab lende Istanbuli liinile, kokku 10 lendu nädalas. Samuti lisab sagedusi Helsingi liinile Finnair ja Frankfurdi liinile Lufthansa.

Leia endale sobiv lend sihtkohtade lehelt.