12.3 ℃

Septembris läbis Tallinna lennujaama 45 225 reisijat

02.10.2020

Septembris läbis Tallinna lennujaama 45 225 reisijat, mis moodustas 15% eelmise aasta septembrikuu reisijatest.

„Augusti keskpaigast alguse saanud reisijate ja lennuoperatsioonide langus jätkus ka septembris, peamisteks mõjutajateks lennupiirangud, tõusvad nakkuskordajad ning riikide poolt kehtestatud erinevad reisipiirangud. Meil on väga hea meel valitsuse 29. septembril vastuvõetud otsuse üle, mis lubab nüüd lendamist riikidesse, kus nakkuskordaja on alla Euroopa Liidu kahekordse keskmise. See annab võimaluse taasavada väga paljud seni kinni olnud liinid,“ rääkis Tallinna lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe. „Järgmise nädala jooksul peaksid lennuplaani järgi avanema lennuliinid Brüsselisse, Berliini, Amsterdami, Edinburghi, Oslosse, Stockholmi, Milanosse, Vilniusesse ja Viini.”

Pärgmäe rõhutas, et järgmise sammuna tuleks ajakohastada ka eneseisolatsiooni piirangu metoodikat, sest hetkel tuleb koju jääda ka siis, kui saabutakse madalama nakkuskordajaga riigist kui Eesti. „Alates 1. septembrist on kõigil eestlastel võimalik kõrge nakkusohuga riigist saabudes teha lennujaamas tasuta koroonatest, mis on negatiivse tulemuse puhul heaks viisiks eneseisolatsiooniaja lühendamiseks.“

Septembrikuus lennati kõige enam kuuel avatud olnud liinil, milleks olid Riia, Frankfurt, Helsingi, London, Varssavi ja Oslo. Kokku lendas 17-l erineval liinil 11 lennufirmat, millest suurima turuosaga oli AirBaltic, seejärel Lufthansa ja Finnair.

Tallinna lennujaam paneb kõigile inimestele südamele viia end enne reisile minekut kurssi sihtkohariigi piirangute ja nõuetega. Informatsiooni leiab nii Re-open EU kui ka Reisi Targalt lehtedelt.