6.6 ℃

Tallinna Lennujaam pälvis vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgise

02.02.2016

22. jaanuaril tunnustas ettevõtlusminister Liisa Oviir kuld-, hõbe- ja pronkstaseme märgistega neid Eesti ettevõtteid, kes osalesid edukalt 2015. aasta lõpus Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi konkursil. Kuldmärgise said Tallinna Lennujaam, ABB AS, Eesti Energia AS, Tallinna Vesi, Swedbank AS, Manpower OÜ, Ericsson Eesti AS Tallinna tehas, ISS Eesti AS, Uuskasutus MTÜ, Loodusvägi OÜ ja Villapai OÜ.

Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi konkursil edukalt osalenud ettevõtteid tunnustati mikroettevõtete kategoorias ja väike-, keskmise ja suurettevõtete kategooriates vastavalt kuld, hõbe- ja pronkstaseme märgistega. Täielik märgise saajate nimekiri on leitav siit: http://quiz.csr.ee/vaata-kes-said-vastutustundliku-ettevotluse-indeksi-margised/

AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse esimehe Rein Loigu sõnul tähendab vastutustundlikkus eelkõige hoolimist inimestest ja keskkonnast. “Olemaks jätkusuutlik ettevõte, peame me toimima kasumlikult, hoides pidevalt silme ees tulevikku – meile on oluline teha seda nii, et meie kliendid, partnerid, töötajad ja omanik saaks seejuures end hästi tunda,” ütles Loik. ’’Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi kuldmärgise saamine on väga suur tunnustus kõigile lennujaama töötajatele. Teisalt kaasneb sellega ka suur vastutus vastata ühiskonna kõrgetele ootustele, mis motiveerib ettevõtet vastutustundlik olemise nimel veelgi rohkem pingutama,’’ märkis Loik.

Iga-aastane Vastutustundliku Ettevõtluse Indeks on Eestis ainulaadne, põhjalikul küsimustikul baseeruv tööriist, mille abil saab hinnata oma ettevõtte äritegevuse vastutustundlikkust, mis hõlmab ettevõtte mõju töökeskkonnale, turukeskkonnale, looduskeskkonnale ja kogukonnale. Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi konkurss võimaldabki analüüsida oma ettevõtte äritegevuse positiivset mõju ümbritsevale, et leida viise selle suurendamiseks ja lõigata sellest ka ettevõttena kasu. Vastutustundliku Ettevõtluse Indeksi konkurssi korraldab iga-aastaselt Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum. Foorum ühendab alates 2005. aastast ettevõtteid, kes arvestavad oma tegevuses sotsiaalse, loodus- ja majanduskeskkonna jätkusuutlikkusega, sellesse kuulub ligi 50 Eesti ettevõtet ja organisatsiooni.