-9.4 ℃

Routes Europe 2012 oli Eesti aasta konverentsitegu

16.01.2013

Kolmapäeval annab Eesti Konverentsibüroo Tallinna Lennujaama juhatuse liikmele Erik Sakkovile üle Eesti Konverentsibüroo Aasta Konverentsiteo auhinna.

Routes Europe 2012

Tunnustuse pälvis Sakkov möödunud aastal Tallinnas korraldatud rahvusvahelise lennundusfoorumi Routes Europe 2012 korraldamise eest, mis oli konverentsisarja seitsmeaastase ajaloo suurim ning tõi Eestisse ligi 900 väliskülalist enam kui 40st riigist.

Sakkovi sõnul on Routes Europe 2012 korraldamine Eestis olnud oluline töövõit. Konverentsi Eestisse toomiseks kaks aastat ja korraldamisega veel poolteist, kuid ettevõtmine tasus end kuhjaga ära.

„Kui kordumatuks me oma Tallinna vanalinna ja laulupeotraditsiooni ka ei peaks, siis tegelikult meist ei teata – Euroopa poolt vaadates paistame ikka kusagil Siberi keskel asuva eks-sovjetiriigina,“ tõdes Sakkov. „Selle eelarvamuse vastu ei aita voldikud ega reklaamikampaaniad, ei aitagi miski muu kui otsustajad siia kohale tuua ja ette näidata, et Eesti on turistile väga kena koht ja äri tegemiseks üks parimaid keskkondi Euroopas.“

Sakkov innustas teisigi kohalikke spetsialiste oma üritusi just Eestis korraldam a. Lisaks arvukatele läbirääkimistele tutvusid konverentsikülalised ka Tallinna vaatamisväärsustega, Eesti kultuuritraditsioonide tutvustamiseks toimus lennujaama üleskutsel nn minilaulupidu, kus 2 000 vabatahtlikust lauljast koosnenud ühendkoor tegi külalistele piltlikult selgeks, mida kujutab endast paljuräägitud laulupeotraditsioon.

Koostööpartneriteks konverentsi korraldamisel olid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium, EAS, Tallinna linn, Estonian Air, Lennuliiklusteeninduse AS, Hansabuss, Saku, Liviko, Põltsamaa Felix, Kalev, Air Maintenance Estonia ning Eesti Kooriühing. Ettevõtmise korraldamise taga oli lisaks lennujaama meeskonnale poolsada vabatahtlikku ning 2000 koorilauljat.

Routes’i konverentsisarja lennundusinfo ettevõtte UBM Aviation asepresidend Andrew Rowe kinnitas, et külalistele jätsid sügava mulje nii siinne külalislahkus kui ürituse veatu korraldus. „Külalised lahkusid väga soojade tunnetega Tallinna ja Eesti suhtes. Nagu kirjutas üks delegaat tagasisides: „See oli üks kõige paremini korraldatud üritusi, kus ma eales olen osalenud. Suur tänu Tallinna Lennujaamale!“

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul esitati Aasta Konverentsiteo konkursile 11 kandidaati. “Routes Europe 2012 pälvis tähelepanu ja tunnustust nii Eestis kui välismaal ning niisugusel tasemel korraldatud üritust võib pidada Eesti konverentsiturismi suunanäitajaks,” põhjendas Karu Eesti Konverentsibüroo seekordset valikut. „Eesti ei ole konverentsisihtkohana veel väga hästi tuntud ning mingi valdkonna otsustajate siia toomine aitab kõige tõhusamalt kaasa Eesti tutvustamisele ja usaldusväärsuse suurendamisele. Samuti on lennuühendused on Eesti konverentsiturismi edendamiseks määrava tähtsusega, mistõttu tunnustame kõrgelt Tallinna Lennujaama pingutusi uute lennuliinide Eestisse toomiseks“.

Routes Europe 2012 delegaatide seas oli kokku 85 erineva lennufirma esindaja ning seega oli foorum muuhulgas suurepäraseks võimaluseks Tallinna tutvustamisel Euroopa liiniarendajatele.