10.0 ℃

Reisijate arv kasvas novembris 12%

05.12.2018

Novembris teenindati 227 tuhat reisijat, mida on 12% enam kui eelmise aasta novembris. Vaatamata hooajalisele reisijate arvu vähenemisele näitab kasvuprotsent nõudluse püsimist nii tšarteritel kui regulaarlendude segmendis. Novembris oli võimalik lennata 27 sihtkohta, mida teenindas 13 lennufirmat. Eelmisel aastal samal ajal oli sihtkohti 26 ja lennufirmasid vastavalt 12.

Võrreldes mullusega lisandus kõige enam istekohti Stockholmi liinile, kuhu lisaks Nordicale ja SASile alustasid oktoobri lõpust lendamist ka Norwegian ja Air Baltic. Istekohtade arv kasvas lisalendude tõttu Londoni, Kopenhaageni, Kiievi ja Istanbuli suunal, samuti täiendavad pakkumist sel aastal alanud Malta, Paphose ja Edinburgi lennud. Nordica lendude ja vastavalt ka istekohtade arv on langenud Vilniuse, Peterburi, Müncheni ja Brüsseli liinidel, lisaks hooajaliste lendude plaanitud peatamisele talveperioodiks suleti Göteborgi liin. Kõige enam tõid lennujaamale novembris lisareisijaid Air Baltic ja Ryanair, aasta kokkuvõttes on kõige suurema kasvu taganud Nordica, kelle arengutempo on viimastel kuudel lennuplaani planeeritud kärbete tõttu langusesse pööranud. Reisijate arvu kasvuprotsenti arvestades on suurima arengu Tallinna turul teinud Norwegian, kes on aasta algusest oma reisijate arvu kasvatanud enam kui 50%.

Novembris lõppes Türgi tellimuslendude hooaeg ning asendus soojemate Põhja-Aafrika sihtkohtadega. Võrreldes mullusega kasvas märgatavalt Egiptuse tšarterreisijate arv, eestlaste päikesereise täiendasid incoming tšarterreisijad Norrast.