13.4 ℃

Põhjamaade Investeerimispank kaasrahastab Tallinna Lennujaama laienemist

16.12.2016

Põhjamaade Investeerimispank (NIB) ja AS Tallinna Lennujaam sõlmisid 24 miljoni euro suuruse laenulepingu Tallinna Lennujaama lennuliiklusala laiendamiseks ning teiste projektide arendamiseks.

13-aastase tähtajaga laenu abil rahastatakse mahukat lennuliiklusala taristu arendusprojekti ja samuti teisi olulisi projekte, muuhulgas uue parkimismaja ning lennukite värvimisangaari rajamist.

Lennuliiklusala projektiga suureneb lennujaama taristu läbilaskevõime ning väheneb lennujaama mõju ümbritsevale keskkonnale, parkimismaja ehitusega luuakse mugavad parkimistingimused 1200 sõidukile ning lennukite värvimisangaari ehitus toetab lennujaamale oluliste ärisuundade arengut.

Aastatel 2016-2020 investeerib Tallinna Lennujaam arendusprojektidesse 127 miljonit eurot, millest 70 miljonit eurot on tunnistatud abikõlblikuks Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi poolt. 70 miljonist eurost panustab Ühtekuuluvusfond 35 miljonit eurot, ülejäänud investeeringuid rahastatakse omavahendite ja laenude abil, muuhulgas Euroopa Investeerimispangalt ja Põhjamaade Investeerimispangalt.

„Selliseid mahukaid taristuprojekte nagu lennujaamad on mõistlik rahastada pikaajaliste laenude abil. Seepärast on ka Põhjamaade Investeerimispank osalenud mitmete lennujaamade arendamisel Balti- ja Põhjamaade piirkonnas. Tallinna Lennujaama parendustööd aitavad Eestil jätkata oma rahvusvaheliste sidemete tugevdamist ja tuua siia rohkem turiste ja ettevõtlust,“ ütles Põhjamaade Investeerimispanga asepresident Gunnar Okk.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Piret Mürk-Dubout sõnul aitab investeerimiskava lennujaamal paremini valmistuda tuleviku kasvuvõimalusteks. „Investeerime eesmärgiga pakkuda reisijatele paremat teenust ning suurendada terminali läbilaskevõimet tipptundidel, tagades samaaegselt lennujaama kestliku ja vastutustundliku käitamise,“ märkis Piret Mürk-Dubout.

AS Tallinna Lennujaam on Eesti riigile kuuluv ettevõte, mis käitab Tallinna Lennujaama ja kuut piirkondlikku lennujaama Eestis. 2015. aastal teenindas Tallinna Lennujaam 2,2 miljonit reisijat ja teenindas lende 32 sihtkohta.

Põhjamaade Investeerimispank (NIB) on rahvusvaheline finantsinstitutsioon, mille kaasomanikeks on kaheksa riiki: Taani, Eesti, Soome, Island, Läti, Leedu, Norra ja Rootsi. Pank rahastab era- ja avaliku sektori projekte nii oma liikmesriikides kui neist väljaspool. NIB-l on juhtivate reitinguagentuuride Standard & Poor ja Moody’s poolt antud kõrgeim võimalik – AAA/Aaa krediidireiting.