13.9 ℃

Otselennuga Amsterdami suundujatel on võimalik lennujaamas teha tasuline antigeeni test

22.01.2021

Alates 25. jaanuarist on kõigil otselennuga Hollandisse suunduvatel reisijatel võimalik teha lennujaama Confido testimispunktis tasuline antigeeni test. Alates 23.01.2021 on Hollandisse sisenemiseks ja Hollandi lennujaamu transiitkoridorina kasutamiseks vajalik lisaks 72h enne lendu tehtud PCR-testile ka maksimaalselt 4h enne väljalendu tehtud negatiivse antigeeni (kiir)testi kinnituse olemasolu.

Tallinnast Amsterdami suundujatele on lennujaamas asuv Confido testimispunkt avatud Amsterdami otselendude väljumise päevadel esmaspäeviti ja reedeti ajavahemikus 04:00-06:30. Testile on võimalik registreerida end Confido kodulehel digitaalse broneerimissüsteemi kaudu. Broneeringusüsteemi kasutamine tagab hajutatuse ning 2+2 reegli täitmise lennujaama territooriumil.

Kiirtest võetakse ninaneelust. Test koos sertifikaadi väljastamisega maksab kõigile 40 eurot. Kiirtesti tulemus on teada umbes 15 minutiga, kohe pärast tulemuse laekumist vormistatakse sertifikaat, mis saadetakse inimesele e-mailile, erandjuhtudel on võimalik see ka testimispunktis välja lasta printida. Sertifikaat väljastatakse inglise keeles ning testi tulemused lisatakse esimesel võimalusel digilukku. Positiivse testitulemuse korral peab koheselt alustama eneseisolatsiooniga, konsulteerida arstiga ning broneerida aeg PCR meetodil testi tegemiseks, et täpsustada diagnoosi.

Kõik reisijad, kes lendavad ümberistumisega marsruudil Tallinn-Riia-Amsterdam, Tallinn-Helsingi-Amsterdam või Tallinn-Frankfurt-Amsterdam, saavad Tallinnast lennukile ilma eelnevalt Eestis kiirtesti tegemata eeldusega, et nad teevad Hollandisse sisenemiseks nõutud kiirtesti vahepeatuse sõlmjaamas. Kõigis kolmes nimetatud sõlmjaamas on see võimalus olemas. Kindlasti tuleks enne lendu täpsemalt vastavast lennujaamast uurida, kus täpsemalt vastav testimispunkt asub ja kas testimiseks tuleb ka aeg ette broneerida.

Enne reisile minekut vii end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehel, Euroopa Liidu  ReOpen portaalis  ja võta vajadusel detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega.