6.7 ℃

Oktoobris kasvas reisijate arv üle 10%

07.11.2018

Oktoobris läbis Tallinna Lennujaama 284 tuhat reisijat, mida oli ligi 11% enam kui eelmisel aastal samal ajal. Kasvu toetas märkimisväärselt kõigi aegade rekordtaseme löönud tšarterreisijate arv, mis kasvas mullusega võrreldes 30%. Regulaarreisijate arv kasvas rahulikumas tempos ja oli oktoobris 8%, lendude keskmine täituvus oli 69% tasemel (mullu 68%).

Kuigi oktoobriks olid opereerimise lõpetanud mitmed suveliinid, püsis pakutavate istekohtade arv kõrgel, juulikuisel tasemel. Selle põhjuseks on eelkõige lisandunud lennud Kopenhaagenisse, Kiievisse, Moskvasse ja Londonisse.

Vaatamata sellele, et lennunduse kõrghooaeg on seoses sügise tulekuga taandumas ja lennufirmad lõpetavad lendamise hooajalistesse suvesihtkohtadesse, on oktoobris lennuplaani täiendatud olemasolevatel liinidel. Norwegian hakkas oktoobri lõpust lisaks Oslole Tallinnasse lendama ka Stockholm Arlanda lennujaamast, lennud toimuvad kolmel korral nädalas. Samuti alustas Tallinnast Oslo ja Stockholm Arlanda lende Air Baltic, lennates Oslosse kahel ja Stockholmi 12 korral nädalas. See teeb Stockholmist Tallinnaga kõige tihedamalt ühendatud sihtkoha, kuhu olenevalt nädalapäevast toimub kuni 11 lendu päevas. Liinil opereerivad neli lennufirmat: Nordica, SAS, Norwegian ja Air Baltic. Uue liini Tallinna lennuvõrgustikku lisas Ryanair, alustades kaks korda nädalas lendamist Šotimaalt Edinburghist.

Kokku toimus regulaarne lennuühendus oktoobris 35 linnaga, regulaarlende teostas 15 lennufirmat.