-9.9 ℃

Novembris ületati Tallinna Lennujaamas 3 miljoni reisija piir

05.12.2019

Tallinna Lennujaama on novembri seisuga läbinud 3 miljonit reisijat, mullu täitus 3 miljonit täpselt aasta viimasel päeval. Novembris läbis lennujaama 242 000 reisijat, mis on 6,6% enam kui eelmisel aastal samal ajal.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul aitas kasvule kaasa Lufthansa lennuliini avamine lisaks Frankfurdile ka Tallinna ja Müncheni vahel. “Samuti aitas Nordica lendude lõpetamist kompenseerida LOT, mis jätkab lendamist Varssavi, Stockholmi ja Brüsseli liinil,” ütles Pärgmäe.

AirBaltic teenindas novembris 24,3% kõigist reisijatest, LOTi reisijate turuosa oli 11% ning Ryanairil ja Finnairil 10%. Kõige rohkem reisijaid lisandus sõlmjaamadesse, peamiselt Varssavisse ja Berliini liinile, mida sel talvel teenindavad Ryanair ja AirBaltic.

Kokku oli novembris regulaarlendudel võimalik lennata 29 sihtkohta, mida teenindas 13 lennufirmat. Regulaarlendude keskmine täituvus kasvas mulluselt 66 protsendilt 76 protsendile.

Novembris lõppes tšarterlendude hooaeg Türgi ja Kreeka kuurortidesse ning algas talvine turismiperiood, mil lennatakse peamiselt Egiptusesse ja Kanaari saartele.