-3.3 ℃

Novembris läbis Tallinna lennujaama 25 948 reisijat

02.12.2020

Novembris läbis Tallinna lennujaama 25 948 reisijat, mis moodustab ca 11% eelmise aasta sama perioodi reisijate arvust. Novembris langes ka lendude keskmine täituvus, olles vaid 31%.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul peegeldab madal lennureisijate arv selgelt inimeste hoolivust. „Täna on Vabariigi Valitsuse sõnum olnud selge – reisimist tuleks vältida või teha seda vaid hädavajadusel, tunnustame inimesi vastutustundliku käitumise eest. Viimased nädalad on toonud meile positiivseid uudiseid ka vaktsiini kohta, mis süstib kindlust, et juba õige pea hakkavad reisijate mahud taas kasvama,“ rääkis Pärgmäe ning lisas, et lennufirmad on jätkuvalt väga koostööaltid ning ootavad uut võimalust liinidele naasta aga hetkel on kõigi esimene prioriteet siiski viiruse levik Euroopas kontrolli alla saada ning seejärel võimaldab piirangute leevendumine taas reisima hakata.

Vaatamata vähenenud reisijate arvule ei tee lennujaam oma teeninduses ega kodususes järeleandmisi. „Vaatamata keerulisele perioodile on hea meel tõdeda, et reisijad hindavad meie teenindustaset jätkuvalt väga kõrgelt. ACI reisijate rahuloluküsitluse 3. kvartali tulemuste järgi oli Tallinna lennujaam puhkusereisijate hinnangul üks kolmest parimast lennujaamast Euroopas. Võrreldes kriisieelse ajaga on olulisim muudatus toimunud reisijate hoiakutes, kus terminali puhtus on tõusnud üheks peamiseks rahulolu mõjuteguriks. Hea meel on tõdeda, et tervelt 96% reisijatest hindas terminali puhtust hindele 4 (väga hea) või 5 (suurepärane),“ lisas Pärgmäe.

Regulaarlennud toimusid novembris kahel kodumaisel ja 12 rahvusvahelisel liinil, kõige enam lennati Frankfurdi ja Helsingi liinidel. Regulaarlende teostas jätkuvalt seitse lennufirmat, kellest suurimana teenindas Air Baltic novembrikuu reisijatest kokku 30%, lennates seitsmesse erinevasse sihtkohta. Ühtlasi oli Air Baltic novembris ainus vedaja nii Riia, Amsterdami, Berliini, Kopenhaageni kui Oslo liinidel, tagades sellega olulise osa Tallinna otseühendustest.

Novembris toimus Tallinna lennujaamas 1520 lennuoperatsiooni ehk keskmiselt 51 maandumist ja väljumist päevas, mis moodustab 45% eelmise aasta tasemest.

Reisimisel tasub kinni pidada järgmistest põhimõtetest:

  • Enne reisi planeerimist vaata sihtriigi nakkuskordaja infot välisministeeriumi kodulehelt.
  • Vii end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehel või Euroopa Liidu  ReOpen portaalis  ja vajadusel võta detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega.
  • Registreeri oma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et Välisministeerium saaks Sind võimalikest reisipiirangutest teavitada.
  • Järgi  Terviseameti soovitusiturvaliseks lennureisiks, et hoida enda ja teiste tervist – haigussümptomite esinemisel lükka reis edasi ja võta ühendust perearstiga.
  • Sõlmi reisikindlustus ning tutvu hoolikalt kindlustustingimustega (k.a COVID-19 põhjustatud reisitõrgete korral).
  • Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega.
  • Reisilt saabudes täida piiriületaja deklaratsiooni elektrooniliselt. Ankeeti saavad täita nii Eesti isikukoodiga inimesed kui riiki saabuvad välismaalased ning seda saab hakata täitma 24 tundi enne Eestisse saabumist.
  • Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.

Alates 1. septembrist on kõigil lennujaama kaudu riiki saabujatel võimalik teha lennujaamas esmane koroonatest (Eesti kodanikele on see tasuta, välismaalastel on võimalik teha test tasu eest).