6.6 ℃

Norwegian on 10 aastaga vedanud üle 425 tuhande reisija

12.05.2016

Maikuus täitus 10 aastat Norra lennufirma Norwegian tegevuse algusest Tallinna Lennujaamas, selle aja jooksul on lennufirmaga Tallinna ja Oslo vahel lennanud üle 425 tuhande reisija

Esimene Norwegiani lend Oslost Tallinnasse väljus 4. mail 2006. aastal ning tänaseks on lennufirmast saanud suurim vedaja Tallinn-Oslo marsruudil.

Norwegiani kommertsjuhi Thomas Ramdahli sõnul on lennufirma mänginud olulist rolli Eesti ja Norra vaheliste turismi- ja majandussuhete arengus. “Meil on väga hea meel tähistada 10ndat tegevusaastat Tallinnas, nende aastate jooksul oleme oma lennukite pardal võõrustanud sadu tuhandeid ärireisijaid ning turiste,” märkis Ramdahl.

Norwegian lendab Oslo ja Tallinna vahel neli korda nädalas 186-kohalise Boeing 737-800 lennukiga. Eelmisel aastal vedas lennufirma üle 60 tuhande reisija.

Tallinna Lennujaama turundusdirektori Eero Pärgmäe sõnul on Norwegiani kohalolek Tallinna Lennujaamas ääretult oluline. “Oslo on Tallinna Lennujaama jaoks reisijate arvu poolest neljas sihtkoht ning Norwegiani turuosa sel liinil ulatub 40 protsendini – usume, et hea koostöö Oslo liinil annab lootust ka teistesse sihtkohtadesse laienemiseks tulevikus,” sõnas Pärgmäe.