-9.9 ℃

Mida silmas pidada, kui ees on reis Hiina või Hiinast

19.01.2023

Euroopa Komisjoni HSC (Health Security Committee) soovitused:

  • Reisijad peaksid olema ettevaatlikud reisides sellistesse piirkondadesse, kus SARS-CoV-2 levimise määr on kõrge, kuna see võib suurendada nakatumisohtu ning raskendada vajaduse korral juurdepääsu tervishoiuteenustele välismaal. Reisijad peaksid kontrollima, kas nende tervisekindlustus katab täielikult arstiabiga kaasnevad kulud sihtriigis.
  • Enne lahkumist peaksid kõik reisijad olema kindlad, et nad on läbinud täieliku COVID-19 vastase vaktsineerimise, sealhulgas saanud tõhustusdoosid, ning et nende vaktsineeritus kõigi muude vaktsiinidega on üldiselt ajakohane vastavalt riiklikule vaktsineerimisprogrammile.
  • Reisimise ajal on meditsiinilised näomaskid üks tõhusamaid vahendeid SARS-COV-2 edasikandumise vältimiseks. Seega tuleks kaaluda maskide kandmist rahvarohketes sise- ja välistingimustes, sealhulgas lennureiside ajal.
  • Haavatavad reisijad peaksid kandma näomaski olenemata eeskirjadest, soovitatavalt FFP2/N95/KN95 tüüpi maski, mis pakub kõrgemat kaitsetaset kui tavapärane kirurgiline mask. Inimestel, kellel on hingamisteede haiguste sümptomid (köhimine, aevastamine), soovitatakse tungivalt kanda meditsiinilist näomaski olenemata nõuetest konkreetsel lennul.

Hiinast Euroopa Liitu saabuvad reisijad 

  • Kõik reisijad peaksid olema teadlikud transiit- ja sihtlennujaamadesse sisenemise nõuetest, näiteks sellest, kas nõutakse COVID-19 testi tulemuste esitamist või vaktsineerimisstaatust tõendavat dokumenti.
  • Kuna Euroopa Liidus/ Euroopa Majanduspiirkonnas on hingamisteede viiruste, sealhulgas RS-viiruse, SARS-CoV-2 ja gripi levik jätkuvalt suur, siis on osade riikide tervishoiusüsteemid praegu suure surve all ning see võib mõjutada ravi kättesaadavust nii Euroopa Liidu /Euroopa Majanduspiirkonna kodanike kui ka reisijate jaoks.

    Lisainfo Terviseameti kodulehel