-9.3 ℃

Maikuus läbis Tallinna lennujaama 10 523 reisijat

03.06.2020

Maikuus läbis Tallinna lennujaama 10 523 reisijat, mis moodustab 3,5% eelmise aasta maikuus teenindatud reisijate mahust. Kuigi võrreldes aprilliga on nii otseliinide valik kui reisijate arv hakanud taastuma, on sagedused veel hõredad ning reisijate arv taastub aeglaselt.

„Maikuu tõi meile häid uudiseid liinide taasavamiste ning reisijatearvu tõusu kohta. Samas tuleb täna veel meeles pidada, et mitmetes riikides kehtib endiselt eriolukord või mitmesugused piiranguid, mis muudavad reisimise tavapärasest veidi keerulisemaks. Siiski on hakanud olukord leebuma ning usume, et juba lähiajal taastub vaba ning piiranguteta reisimine,“ rääkis Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe ning lisas, et suve lõpuks prognoositakse ligi 30 liini teenindamist.

Mais oli võimalik lennata kümnel liinil, millest suurima reisijamahuga olid Frankfurt, Helsingi ja Amsterdam. Kokku toimus maikuus 1078 lennuoperatsiooni, millest üle poole moodustasid mitteärilised, peamiselt era- ja treeninglennud ning kolmandiku regulaarsed reisilennud.

Juunikuu esimese nädala lõpuks on Tallinna lennujaamast avatud 12 liini. Juuni teisest poolest planeerivad erinevad lennufirmad veel mitmete täiendavate liinide taastamist, mis sõltub aga üldiste rahvusvaheliste reisipiirangute leevenemisest.

Tallinna Lennujaamale on töötajate ja reisijate tervise ja heaolu väga olulised ning COVID-19 koroonaviiruse leviku takistamiseks on oluline, et kõik lennujaamas viibijad jälgiksid lihtsaid ja olulisi reegeleid:

  • Kui oled haige või tunned end halvasti, jää koju, ära mine reisile.
  • Enne reisile minekut vii end kurssi sihtkoha reeglitega saabuvate reisijate osas, kuna need võivad erineda Eestis kehtivatest reeglitest. Samuti uuri oma lennufirma kodulehelt, kas ja millised nõuded kehtivad reisijatele lennukis, sest ka need võivad lennufirmadel olla erinevad: mõne lennufirma puhul võib maskide kandmine olla kohustuslik.
  • Palume kõigil reisijaid saatma- või vastu tulnud inimestel hüvasti jätta ja tervitada väljaspool reisiterminali ning reisiterminali ruumidesse mitte siseneda.
  • Lennujaamas kehtib 2+2 reegel. Hoia teiste inimestega võimalusel alati piisavat distantsi.
  • Pese käsi vähemalt 20 sekundit ja kasuta desinfitseerimisvahendit, mis on leitavad üle terminali.

Ühendame Eesti ohutult maailmaga!