12.3 ℃

Maikuu reisijate arv kasvas selle aasta kiireimas tempos

04.06.2018

Maikuus jätkus reisijate arvu kasv hoogsalt, Tallinna Lennujaama läbis enam kui 275 tuhat reisijat. Keskmiselt teenindati 8885 reisijat ja 150 toimus lennuoperatsiooni päevas.
Aasta algusest on kokku teenindatud enam kui 1 miljon reisijat, mida on 15% rohkem kui mullu sama aja jooksul.

„Mais läks korralikult käima meie suvehooaeg ja väga palju kasvu on tulnud just puhkusereisijate lisandumisest. Lisaks juba aprillis avatud suvesihtkohtadele taasavati
mais neli juba tuntud liini (Ateena, Hamburg, Odessa, Thessaloniki) ja uus suveliin Korfule, mida opereerib Ellinair. Lisaks avas Nordica ka 1. juunil uue liini Ohrdisse Makedoonias,“ rääkis Tallinna Lennujaama kommertsdirektor Eero Pärgmäe.

Mais kasvas regulaarreisijate arv 16%, mida toetas pakutavate istekohtade lisandumine 12% võrra. Lendude keskmine täituvus kasvas 71 protsendini. Lennufirmadest on kõige rohkem lisareisijaid toonud Nordica ja SmartLynx. Suurima turuosaga lennufirma on Nordica, kes teenindas ca 23% reisijatest, airBalticuga lendas maikuus 15% reisijatest, kokku tegi Tallinnast regulaarlende 12 erinevat lennufirmat. Otselendudel oli võimalik valida 37 erineva sihtkoha vahel, millest kõige enam lennati Helsingisse, Frankfurti ja Riiga, populaarsuselt järgnesid Stockholm, London ja Varssavi. Nimetatud kuut liini kasutavad oma lennureisil pooled kõikidest reisijatest. Võrreldes eelmise aastaga lisandus kõige rohkem lende Helsingisse, kuhu Finnair teostab kuni kümme reisi päevas. Samuti lisandus lennusagedusi Kopenhaagenisse, kuhu lisaks SASile alustas aprilli lõpus lendamist Nordica. Aasta algusest on kõige enam regulaarreisijaid lisandunud Varssavi liinile. Veel enam, üle 30%, on kasvanud tšarterreisijate arv. Populaarsemad tšarterlendude sihtkohad olid hooajale tavapäraslt Türgi ja Kreeka, maikuus algas ka Bulgaaria pakettreiside hooaeg.

Kuna suvi on lennureiside kõrghooaeg, on juunis oodata jätkuvat reisijate arvu suurenemist, seega soovitame lennule saabudes varuda piisavalt aega. 16.juunil avab Nordica suveliini Musta mere äärde Constantasse ja 21.juunil alustab Kiievist Tallinnasse lendamist odavlennufirma Wizzair.