-8.6 ℃

Lufthansa tähistab täna 25 aasta möödumist esimesest Tallinn-Frankfurt lennust

29.03.2017

Täna, 29. märtsil tähistab Lufthansa Group 25 aasta möödumist Eestiga lennuühenduse loomisest. Esimest korda maandus Lufthansa reaktiivlennuk Tallinnas 29. märtsil 1992. aastal, toona lendas Boeing 737 Tallinna ja Frankfurti vahel kolm korda nädalas. Samal ajal alustas Lufthansa ka lendudega Minskisse ning Vilniusesse. Lennud Riiga algasid juba aasta varem, uute ühendustega sai Lufthansast ainus lääne lennufirma, mis lendas toona kõikidesse Balti riikidesse, ühendades kolm pealinna Lufthansa globaalse võrgustikuga.

Viimase 25 aasta jooksul on palju muutunud. Tänavu suvehooajal lendab Airbus A320 kolm korda päevas Tallinnast Lufthansa peamisesse sõlmjaama Frankfurtis, kus on reisijatel võimalik valida 170 sihtkoha seast 70 riigis.

“Lufthansa Group tähistab oma 25. tegevusaastat Tallinnas suure uhkustundega. Eesti on meie jaoks Baltimaades väga tähtis turg, sest on jätkuvalt kasvanud viimase 25 aasta jooksul. Möödunud aastal viisime Tallinnast Frankfurti pea 250 tuhat reisijat, kuid 25 aasta jooksul Lufthansaga Tallinnast reisinud inimeste arv ulatub pea kahe miljonini. Meie kohalolek Tallinna Lennujaamas suureneb väga edukalt, sest selle marsruudi populaarsus kasvab veelgi,” märkis Gabriel Leupold, Lufthansa Groupi Põhjamaade ja Baltimaade müügidirektor.

Tallinn-Frankfurt marsruudi kaudu on Lufthansa klientidel väga lihtne jõuda kaugetesse sihtkohtadesse nagu Bangkok, Buenos Aires, New York või Rio de Janeiro. Lufthansa Frankfurti sõlmjaamas on reisijatel võimalik valida sobiv sihtkoht maailma suurima võrgustikuga lennufirma 3081 reisi seast igal nädalal.

Frankfurt on kaubanduse, turismi ning kultuuri keskus. Rheini-Maini piirkond on üks Euroopa juhtivaid majanduskeskuseid ning populaarne sihtkoht nii äri- kui puhkereisijatele. Suurlinn Frankfurt pakub palju turismielamusi ning vaatamisväärsusi, alates maailmatasemel balletist, ooperist, teatritest kuni kunstinäitusteni. Frankfurtis asuvad ka Saksamaa keskpank ning Euroopa keskpank, andes veelgi tooni Frankfurti staatusele Saksamaa finantskeskusena.