-8.6 ℃

Lennujaamast saab raamatu reisile kaasa

10.05.2013

Neljapäeval avas Tallinna Lennujaamas uksed teistmoodi, reisijalt-reisijale raamatukogu, kust reisile mineja leiab endale seltsiks raamatu nii lendu oodates kui soovi korral ka terveks reisiks.

Reisijalt reisijale raamatukogu avamine

Raamatukogu lennujaama reisiterminalis on eriline selle poolest, et siia pole ostetud ühtki raamatut – terve kogu koosneb heade kodanike ja reisijate annetatust. Raamatukogus saab lendu ootav inimene riiulilt kohapeal lugemiseks või ka reisi tarbeks endale raamatu välja valida, lennule kaasa võtta ning naastes tagasi tuua. Või kui raamat südamelähedaseks saab, järgmisele reisile minnes kodust midagi asemele tuua. Ei ole lugejakaarti, tagastamistähtaegu ega raamatukogutädi – kõik toimib usaldusel ja heal tahtel teistele rõõmu valmistada.

Kui sügisel raamatukogu-projekti alustades lootis lennujaam oma töötajate ja nende sõprade-tuttavate abiga saada raamatuid kokku ehk riiulitäie või paar, siis lennujaama üleskutse sotsiaalmeedias hakkas täiesti ootamatult oma elu elama. „Üleskutse raamatute annetamiseks sai Facebookis loetud päevadega umbes 700 jagamist ning reisiterminali üks tuba toodi praktiliselt laeni raamatuid täis,“ meenutas lennujaama kommunikatsioonijuht Lauri Linnamäe. Paljud annetajad, kelle hulgas on lugupeetud kirjanikke, diplomaate, presidendipaar, aga ka reisijaid ja lihtsalt annetajaid, on lugejaile sisse kirjutanud südamlikud pühendused reisijaist lugejaile. Nii kujunes esialgu väiksena tundunud ettevõtmisest tõeline rahvaalgatus, mis tõmbas kaasa sadu ja sadu raamatusõpru, kes soovisid oma äraloetud raamatutega valmistada rõõmu teistelegi lugejatele. Kõik on toimunud vabatahtlikkuse alusel, keegi – ei annetajad, raamatukogu pühapäeval üles seadnud vabatahtlikud ega ka Tallinna Lennujaam – pole ettevõtmisest sentigi raha teeninud, ka lennujaama enda töötajad tegelesid selle ettevõtmisega muude tööde kõrvalt ja heast tahtest.

Raamatukogus on lennujaama koostööpartneriks AS Leibur.

Häid lugemis- ja reisielamusi!

Tallinna Lennujaam