11.9 ℃

Lennujaamas avati Kaupo Kikkase fotonäitus „Saja lugu“

04.06.2018

Lennart Meri Tallinna Lennujaama reisiterminali linnapoolses osas on nüüdsest avatud festivali Jazzkaar 2018 avasündmuse “Saja lugu” raames valminud Kaupo Kikkase fotonäitus.

Tallinna Lennart Meri Lennujaamas eksponeeritud fotonäitusel “Saja lugu” näeme fotograaf Kaupo Kikkase poolt pildile püütud 50 Eesti inimest ja nendega seotud paika. See on osa festivali Jazzkaar 2018 raames Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks valminud žanriülesest suurteosest, mis kätkeb endas fotoraamatut ja kontsertlavastust. Sellest raamatust pärinevad ka käesoleva näituse 50 portree- ja keskkonnafotot. Näitus on Tallinna Lennujaamas avatud kuni 2019. aasta alguseni.

Fotode autori Kaupo Kikkase sõnul on lennujaam suurepärane koht näitusele, kuna fotodel olevad inimesed on just need, keda näevad reisile minejad meenutusena Eestist viimasena ning samas aus ja siiras tervitus tulijatele. „Usun, et igaüks, kes neid fotosid märkab, leiab sealt endale kaasa mõne mõtte, mis neid nende teekonnal Eestis või Eestist eemal saadab,“ lisas Kikkas.

„Lennujaama ühistranspordikeskust ja terminali ühendav galerii on palistatud ühelt poolt Eesti inimestest portreede ja teiselt poolt keskkonnapiltidega, mis on põnev ja silmailu pakkuv hetk koduses lennujaamas — galerii on reisija jaoks justkui ellu äratatud,“ selgitas Tallinna Lennujaama brändijuht Madis Eesmaa. Tema sõnul on olnud Lennujaama ja Jazzkaare koostöö pikaaegne: pagasiala kontserdid, hommikujooga elava muusika saatel ja nüüd näitus, mis räägib lugusid läbi Eesti inimeste. „Lennujaam kui Eesti värav on hea koht Eesti ja Eesti inimeste tutvustamiseks. Ja muidugi Kaupo, tema tegemised ei vaja lähemat tutvustust,“ lisas Eesmaa.

Näitusel esitatud fotodest on valminud ka raamat „Saja lugu“, kus lisaks imelistele Kaupo Kikkase fotodele leiab Laur Kaunissaare kirjutatud tekstid, mis avavad pildistatute olemust kõige sügavamal ja siiramal moel. Raamat on saadaval kõikides suuremates raamatupoodides.

Kontsertetendus „Saja lugu“ sündis sajast kohtumisest Eesti inimestega. Nende kohtumiste mälestustest ja emotsioonidest sündis Erki Pärnoja muusikateos, mis jõudis vaatajateni Jaak Printsi ja Kaupo Kikkase videorežiis. „Saja lugu“ tuli esitlusele Jazzkaare raames vaid ühe korra 20. aprillil Noblessneri sadamalinnakus Tallinn Shipyardis. Kontserdi salvestas ETV.

Lennujaama näituse valmimist toetas Epson. Näituse printimisel on kasutatud Epsoni suureformaadilise fotoprindi tehnoloogiat.

Jazzkaar tänab Tallinna Lennart Meri Lennujaama ja Epsonit näituse loomise eest. Jazzkaare avasündmus “Saja lugu” sai teoks tänu Viru Keskuse ja Eesti Vabariik 100 toele.