-9.8 ℃

Lennujaama Galeriis avati uus näitus, Andres Tarto “Kõrgelt leitud. Eestimaa mustrid ja kujundid”

09.10.2013

Alates 9. oktoobrist on Tallinna Lennujaama reisiterminali II korrusel paiknevas vahelduvate näitustega galeriis avatud järjekorras teine näitus. Oma pildid on kõikidele huvlistele üles pannud Andres Tarto. Näitus on avatud kõikidele saabujatele ja lahkujatele, saatjatele ja vastuvõtjatele.

Aerofotonäitus “Kõrgelt leitud. Eestimaa mustrid ja kujundid”

Andres Tarto näitus

Oma näituse kohta ütleb Andres Tarto nii:

“Maastik ülevalt – linnulennult – ongi üks suur ja ebatavaline rada, mida mööda käies võib justnagu kommipoodi eksida. Iga mõttelise käänaku järel oled silmitsi väikese Eesti tuttavate paikadega, mis küll teise nurga alt palju äratundmisrõõmu pakuvad; kuid nende vahele mahuvad mõnikord ka just minu jaoks veel olulisemad – avastused. Nendele, sõna otseses mõttes Eesti maastike suurimatele avastustele, milleks on erinevad mustrid ning kujundid või mingi seletamatu või siis seletatav korrapära, mida maa pealt näha ei saa, ning pole vaatamiseks loodudki, olen tundlik ning just sellest näitus räägibki.”

 

Fotode hulgas on ka valik loodusmustreid ning kujundeid (nt jää- või rabamustrid; näokujuline rannik, puudest ‘mehike’ põllul jne) ning osadelt piltidelt leiab auto, traktori või inimese – aitamaks vaatajat mõõtkava osas. Loodan väga, et see vahest harjumatum vaatenurk Eestile avardab arusaama siinsest maastikust ja selle ilust ning paikadest, mille keskel või lähistel me ju elame.

Andres Tarto (1975): varasemad näitused “Kast ja post ehk Eesti postkast” (2003); “Päevinäinud peeglid” (2007); raamat “Eestimaa 1000 jala pealt” (2008). Aerofotograafiaga tegelenud 2004. aastast, vt taevapiltnik.ee või facebook.com/taevapiltnik

Näituse valmimist toetas Eesti Kultuurkapital.

Tallinna Lennujaama galerii asub lennujaama reisiterminali teisel korrusel. Galerii asub enne turvakontrolli ja seega külastamiseks avatud kõigile linnakodanikele. Galerii on avatud lennujaama lahtioleku aegadel.

Näituse plakat