-9.1 ℃

Lennujaam avas reisiterminalis galerii

15.08.2013

Tallinna Lennujaam pakub reisiterminali galeriis kunstnikele näitusepinda, et kunstnikud saaks tutvustada oma töid kohas, mida läbib üle 5000 inimese päevas. Reisijatele soovib lennujaam aga muuta reisiterminali sõbralikumaks ja meeldivamaks paigaks – see on osa pikast tööst selle nimel, et täituks Tallinna Lennujaama eesmärk saada maailma hubaseimaks lennujaamaks.

Lennukiakna ökoimpressionism Triinu Veersalu

Tallinna Lennujaam hakkab reisiterminali galeriis eksponeerima kunstnike töid, esimesena avas enda näituse “Lennukiakna ökoimpressionism” reisiterminalis Triin Veersalu.

Veersalu maale inspireerivad sadade kilomeetrite kõrgusel tiirlevate satelliitide tehtud maastikufotod. Autor on endale südamelähedaseimaks nimetanud maastikke, mida inimtegevus on muutnud või mis on inimese tõttu lausa hävimisohus.

Eesti Kunstnike Liidu president Vano Allsalu ütleb oma retsensioonis Veersalu maalide kohta nii:

“Triinu maalide aluseks on satelliidifotod, mis teadupoolest on enne vaatajani jõudmist sageli juba erksavärviliseks koloreeritud, et eristada erinevat tüüpi keskkondi, pinnavorme, reostuse ulatust vmt. Nii tegeleb kunstnik minu arvates omamoodi “kriitilise ökoimpressionismiga” – kus aga digi-ajastule kohaselt pole mulje allikaks enam loodus ise vahetult, vaid läbi vahendava meedia dokumenteeritud-tunnetatud-mõtestatud reaalsus. Samas läheneb ta oma ainesele samasuguse metoodilise põhjalikkusega nagu tegid seda impressionistid valgust analüüsides ja edasi anda püüdes… Teisalt võib rääkida ka “protsessuaalsest realismist”, kuivõrd autor püüab oma teostes võimalikult vahetult ja olemuslikult taasluua satelliidifotode “reaalsust”.”

Fotol on autor üles seadmas maali, mida nimetab isiklikuks lemmikuks.

Reisiterminali II korrusel paiknev vahelduvate näitustega galerii on avatud kõikidele saabujatele ja lahkujatele, saatjatele ja vastuvõtjatele.

Kui soovid ka oma töid lennujaama galeriis näidata, anna sellest teada aadressil [email protected].

Triin Veersalu näitus jääb üles kuni septembri lõpuni.