-1.5 ℃

Lennufirma airBaltic alustab kevadel 2020 otselende Roomasse, Zürichisse ja Hamburgi ning toob Tallinnasse ühe lisalennuki

10.12.2019

Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe on kindel uute liinide edukuses: “Reisijad on airBalticu otselende Roomasse väga oodanud, sest tegemist on Pariisi kõrval Euroopa ühe suurima turismimagnetiga. Samas on Rooma ka pealinn ja ärikeskus, mis tähtis Eesti-Itaalia majandussuhete arendamise kontekstis.
Ühendus Šveitsi suurima linna ja ärikeskuse Zürichiga loob eestlastele võimaluse esmakordselt otse Šveitsi lennata, kus omakorda on kohe paistmas Alpide nõlvad ning hea võimalus ka alustada Kesk- ja Lõuna-Euroopa ringreisi. Hamburg on väga oodatud sihtkoht Eesti ettevõtjate seas, sest just selle Saksamaa piirkonnaga on meil kõige tihedamad majandussidemed. Lisaks on viimastel aastatel suurenenud ka Hamburgist Eestisse teed leidvate Saksa turistide arv.“  Pärgmäe lisas, et airBalticu otsus tuua Tallinnasse baseeruma lennuk tõi kaasa võimaluse alustada korraga mitme lennuliiniga.

“Uute lennuliinide käivitamise juures on väga oluline erinevate osapoolte koostöö ning näiteks Rooma liini avamise nimel nägid vaeva nii airBaltic, Tallinn ja Rooma lennujaamad ning Eesti Vabariigi suursaadik Itaalias. Zürichi ja Hamburgi liini osas on aga plaanis koostöö Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega sealsete turistide Eestisse meelitamise osas,“ rääkis Pärgmäe.

Lennufirma tegevjuhi Martin Gaussi sõnul jälgib airBaltic oma lennugraafikuid koostades Eesti reisijate huve: “Kui kaalume Tallinnast uute liinide avamist, siis vaatame esmalt üle, millised on Eesti reisijale kõige vajalikumad ühendused. Järgmisel suvel lendab airBaltic otse Tallinnast juba 17 sihtkohta.“ 

airBalticu lennud Roomasse hakkavad toimuma kaks korda nädalas, Zürichisse kolm ning Hamburgi neli korda nädalas. Lennupiletid on juba müügil airbaltic.com.