13.6 ℃

Kuressaare–Stockholmi lennuliin alustab 15. mail

06.02.2020

1. maist käivitub hooajaline lennulinn Kuresaare ja Stockholmi vahel. Rootsi lennufirma Braathens Regional Airlines (BRA) 72- kohaline ATR 72-600 lennuk hakkab lendama esmaspäeviti ja reedeti ning hooaja vältel toimub kokku 36 edasi-tagasireisi. Liin jääb avatuks 18. septembrini.


„Mul on väga hea meel, et Braathens Regional Airline (BRA) on otsustanud hakata lendama Kuressaare regionaalsesse lennujaama, tuues siia uusi turiste ning pakkudes ka meie saarlastele võimalust nädalavahetusel Rootsit avastada. Kindlasti on suure tunnustuse ära teeninud ka Saaremaa vald, kes tegi omalt poolt väga head tööd uue liini läbirääkimistel,“ tõdes Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe ning avaldas lootust, et uus liin leiab palju huvilisi ning lennud jätkuvad ka järgmisel aastal.

Möödunud aastal teenindas Kuressaare lennujaam 24 614 reisijat, kasvades aastaga 6,3%.

Braathens Regional Airline (BRA) on Rootsi regionaalsetele liinidele keskendunud lennufirma, mis on seni lennanud peamiselt põhjamaades. BRA on lennufirma, mis väärtustab kõrgelt keskkonnahoidlikku ja jätkusuutlikku tegutsemist, olles esimene lennufirma, kes sai 2009. aastal keskkonnasertifikaadi ning on lennufirmade seas keskkonna küsimustes tugev eestkõneleja. BRA lennukites on lisaks tavapärastele esimesele ja äriklassile ka „roheline klass“, mis tähendab seda, et reisijad saavad panustada biokütuse kasutamisse.

Tallinna Lennujaama olulisemaid eesmärke on pakkuda rahvusvahelisi lennuühendusi, mis aitavad kaasa riigi ettevõtluse ja turismi arengule.