0.6 ℃

Kristel Haidaki kunstinäitus avatud Tallinna Lennujaamas

05.08.2014

Kristel Haidak on tegelenud vitraažikunstiga juba üle kümne aasta. Lennujaama Galeriis avatud näitus “Sind oodatakse…” on kunstniku esimene autorinäitus. Kõik 11 väljapandud tööd on loodud selleks näituseks, teiste seas ka kaks vitraaži, mis on loodud kingiks Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikule, et muuta väikeste patsientide rõõmsamaks ja helgemaks.

Vitraaž on üks väärikamaid ja põnevamaid kunstiliike, mille ilu loob kodudesse hubasust ja meeldivat meeleolu, kuid sobib kaunistama ka töökeskkondi ja avalikku ruumi. Vitraažil on lisaks ka praktiline väljund, nii pakub see kaitset sissekiikavate pilkude eest, kuid jätab alles loomuliku valguse.

Sind oodatakse…

Ootamisele ja sellega seotud lootustele pühendatud näituse jaoks on lennujaam lahkumiste ja taaskohtumiste paik ideaalne – siin saadame parimate soovidega teele oma lähedased ja ootame neid kannatamatult tagasi.

Näitus „Sind oodatakse…“ kõnetab iga külastajat pisut erinevalt, sest me kõik oleme kedagi või midagi oodanud, kas rõõmu ja elevuse või hoopiski ärevusega. Vahel on ootamine meie valik, aeg-ajalt paratamatus. Teinekord peame aga leidma tasakaalu isiklike ootuste ja elu ootamatuste vahel. Erinevad ootamiste ja ootuste lood on osa meist, kuid parim selle juures on teadmine, et me kõik oleme oodatud ja vajatud.

Kristel Haidak

Sündinud 17. mail 1977. aastal Tartus
Õppinud Tartu Ülikooli maalikunsti erialal.

Paralleelselt Tallinna Lennujaama galeriinäitusega on avatud ka klaasvitraaži virtuaalnäitus aadressil www.artgallery.ee

 

Tallinna Lennujaam pakub reisiterminali galeriis kunstnikele näitusepinda, et kunstnikud saaks tutvustada oma töid kohas, mida läbib üle 5000 inimese päevas. Reisijatele soovib lennujaam aga muuta reisiterminali sõbralikumaks ja meeldivamaks paigaks – see on osa pikast tööst selle nimel, et täituks Tallinna Lennujaama eesmärk saada maailma hubaseimaks lennujaamaks.