16.0 ℃

Kreeka lennufirma Aegean Airlines alustab otselendudega juunis 2015

05.11.2014

Kreeka lennufirma Aegean Airlines alustab otselendudega liinil Tallinn-Ateena 20. juunil 2015. Lennud Kreeka pealinna avavad Eestile olulise lennuühenduse kultuuri- ja ajaloo hälliga.

Aegean lennuk

Aegean Airlines pakub mugavat otseühendust Kreeka pealinna Ateenaga. Ühtlasi võimaldab avatav lennuliin mugavalt Ateenas ümberistuda ja jätkata reisi 30-sse Kreeka sihtkohta, ja samutiLõuna-Itaaliasse või Küprosele. „Kreeklased on äärmiselt külalislahke rahvas ja Kreeka on tuntud kui suurepärane puhkuse veetmise koht. Lisaks Ateenale on Kreeka täis toredaid ajaloolisi paiku ja saari, kuhu nüüd saab mugavalt Kreeka oma lennufirmaga lennata,“ rääkis Tallinna Lennujaama juhatuse liige Erik Sakkov.

„Meil on hea meel, et kreeklased meisse usuvad ja otselendudega Ateenasse alustavad. On igati mõistetav, et alustatakse hooajaliselt ja kui läheb hästi, siis tuleb sagedusi juurde,“ sõnas Erik Sakkov. „Iga lennuliini püsimajäämine Tallinnas sõltub meist endist – reisijatest. Seega julgustan kõiki seda võimalust kasutama ja järgmisel suvel Kreekasse lendama. Aga praegu soovitan kõigil lennata otselennuga Portugali pealinna Lissaboni, sest just praegu vajab meie toetust TAP Portugal ja Lissaboni otseliin,“ lisas Sakkov. Otselennud Tallinnast Ateenasse hakkavad esimesel aastal toimuma hooajaliselt, üks korda nädalas laupäeviti.

Tallinnasse hakkab Aegean Airlines lendama 168-kohalise Airbus 320-ga. Tegemist on hooajalise lennuga 20. juunist kuni 19. septembrini 2015. Lennud Ateenast väljuvad reedeti enne südaööd ning Tallinnast laupäeva varahommikuti.

Aegean Airlines on Kreeka suurim lennufirma, mis alustas 1999. aastal kahe lennukiga, lennates kolmel liinil. Tänaseks on Aegean Airlines lennukipargis 30 Airbusi ning lennatakse rohkem kui 87 rahvusvahelisse sihtkohta Euroopas, Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas ning 33 kodumaisesse sihtkohta. 2013 aastal teenindati 6,8 mln reisijat. Aegean Airlines on nn täisteenindusega lennufirma, mis pakub mugavaid ühendusi ning korralikku pardateenindust, süüa ja juua. Aegean Airlines pälvis aastal 2014 juba viiendat korda järjest maineka Skytraxi parima regionaalse lennufirma auhinna.

Ateena on üks maailma vanimatest linnadest, mille tekkelugu ulatub 3400 aasta taha. Klassikaline Ateena on olnud läbi aegade kunsti, teadmiste ja filosoofia keskuseks ning asjata ei peeta Ateenat lääne tsivilisatsiooni ning demokraatia hälliks. Ateena klassikaline ajajärk on linnas ka tänapäeval nähtav ja tuntav, see peegeldub vastu lugematutelt iidsetelt monumentidelt ja kunstiteostelt. Ateenas on ajaloohuvilistele palju põnevat uudistamist – Ateena Akropol, Daphni klooster, agoraa ning hulgaliselt erakordseid muuseume.

Lennupiletid ja lisainfo www.aegeanair.com