-10.5 ℃

Koroonaviirusest reisijatele

30.01.2020

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel on uut tüüpi koroonaviiruse poolt põhjustatud hingamisteede haigus levinud eeskätt Hiinas, kuid reisijad on selle edasi kandnud ka teistesse riikidesse. 30.01 seisuga on Euroopas kinnitatud 9 nakkusjuhtu – 4 Saksamaal,  Prantsusmaal ja 1 haigusjuht Soomes. Värske info on leitav Terviseameti ja WHO kodulehel. Terviseameti hinnangul on nakkuse sissetoomise risk Eestisse praegu madal.

Välisministeerium soovitab Hiina, eelkõige Hubei riskipiirkonda reisimist vältida. Haiguse leviku tõkestamiseks on kogu Hiinas kehtestatud ulatuslikke liikumispiiranguid, sh katkestatud bussi- ja rongiliiklus, paljud vaatamisväärsused on suletud. Hiinas viibides soovitab terviseamet regulaarselt käsi pesta, kanda näomaski, vältida ühistransporti ja rahvarohkeid kohti. Tõsisemalt on ohustatud Hiina riskipiirkonnas elavad ja viibivad tõsiste tervisehädadega vanemaealised inimesed. Kindlasti soovitame kõigil oma välisreis välisministeeriumi veebilehel registreerida: https://reisitargalt.vm.ee/registreerimine.

Pärast Hiinast ja eelkõige haiguse riskipiirkonnast (Wuhan, Hubei) saabumist jälgige oma tervist 14 päeva jooksul ning palaviku, köha või hingamisraskuste tekkimisel helistage arstile ning teavitage oma reisist haiguse riskipiirkonda. 

Nakatumise ennetamiseks tuleb järgida tavapäraseid hügieeninõudeid nagu sage kätepesu ning hoiduda kontaktist inimestega, kellel on hingamisteede haiguste sümptomid. Kui köhid või aevastad siis kata suu ja nina salvräti või varrukaga ja pese seejärel käed. Lisainfo koroonaviiruse kohta Terviseameti kodulehel.