13.3 ℃

Jaanuaris läbis Tallinna lennujaama 27 503 reisijat

03.02.2021

Jaanuaris läbis Tallinna lennujaama 27 503 reisijat, mis moodustab 13% möödunud aasta jaanuarikuu reisijate arvust. Lendude keskmine täituvus oli 38%.

Tallinna lennujaama kommertsjuhi Eero Pärgmäe sõnul on aasta esimesed kuud läbi aegade hooajaliselt madalaima nõudlusega olnud. „Jaanuar tõi jätkuva viiruse leviku ja sellest tingitud madala nõudluse tõttu kaasa mitmete liinide sulgemise (Brüssel, Milano, Oslo ja Paphos) ja mitmetel liinidel sageduste vähenemise. Samas lennufirmadega läbirääkimisi pidades näeme jätkuvalt väga suurt huvi ja soovi liinid võimalikult kiiresti avada. Siiski tuleb siinjuures arvestada üleüldist epidemioloogilist olukorda Euroopas ning eri riikide kehtestatud nõudeid ja piiranguid. Sarnaselt varasematele aastatele prognoosime täna, et lennunduse elavnemine saab toimuma aprillis, kui minnakse üle suvisele lennuplaanile.“

Tallinna lennujaama jaoks on reisijate turvalisuse tagamine jätkuvalt väga oluliseks prioriteediks. Jaanuaris avaldas ACI (Airport Council International) 4. kvartali ASQ (lennujaama teeninduskvaliteedi) reisijaküsitluse tulemused, mis andis võimaluse vaadata, kas ja kuidas on jätkuv koroonakriis mõjutanud reisijate hinnanguid lennujaamade tööle üle kogu maailma. „Hea meel on tõdeda, et veidi rohkem kui 86% reisijatest oli rahul Tallinna lennujaama poolt rakendatud ohutusmeetmetega. Kindlasti on siinjuures lisaks lennujaama töötajatele suure tänu ja tunnustuse ära teeninud ka Confido meedikud, kelle abil on kõigil riiki saabujatel võimalik teha kohe lennujaamas ära esmane koroonatest. Koostöös Confidoga pakume hetkel ka otselennuga Amsterdami suundujatele võimalust teha lennujaamas kiir-antigeeni test ning loodetavasti saame mõne aja pärast rääkida ka selle teenuse laienemisest teistele väljuvatele reisijatele,“ lisas Pärgmäe.

Kokku toimus jaanuaris 1189 lennuoperatsiooni. Lennufirmadest suurima turuosaga oli jätkuvalt Air Baltic, kes teenindas 28% kõikidest reisijatest. Kõige rohkem reisijaid lendas Frankfurdi, Helsingi ja Riia liinidel.

Reisimisel tasub kinni pidada järgmistest põhimõtetest:

  • Vii end kurssi võimalike reisipiirangutega sihtriigis – info saamiseks tutvu riigi infoga Reisi Targalt lehelvõi Euroopa Liidu  ReOpen portaalis  ja vajadusel võta detailide täpsustamiseks ühendust sihtriigi välisesindusega.
  • Registreerioma reis välisministeeriumi Reisi Targalt lehel, et Välisministeerium saaks Sind võimalikest reisipiirangutest teavitada.
  • Haigussümptomite esinemisel lükka reis edasi ja võta ühendust perearstiga.
  • Sõlmi reisikindlustus ning tutvu hoolikalt kindlustustingimustega (k.a COVID-19 põhjustatud reisitõrgete korral).
  • Asukohariigis järgi kohalike ametivõimude juhiseid ning hoia end kursis võimalike uute piirangutega.
  • Reisilt saabudes täida piiriületaja deklaratsiooni elektrooniliselt. Ankeeti saavad täita nii Eesti isikukoodiga inimesed kui riiki saabuvad välismaalased ning seda saab hakata täitma 24 tundi enne Eestisse saabumist.
  • Reisilt naastes järgi Eestis kehtivaid reegleid, jälgi oma tervist ning võta viiruskahtluse korral ühendust oma perearstiga.

Alates 1. septembrist on kõigil lennujaama kaudu riiki saabujatel võimalik teha lennujaamas esmane koroonatest (Eesti kodanikele on see tasuta, välismaalastel on võimalik teha test tasu eest).


19.11.2020-11.01.2021 viis CV-Online Estonia/CV.ee läbi traditsioonilise TOP tööandja uuringu, millega selgitati välja inimeste eelistused tööandja valikul. Tallinna Lennujaam asetus logistikasektori TOP 10 listis seitsmendale kohale.