13.8 ℃

Eesti suurim parkimismaja sai nurgakivi

11.05.2018

Tallinna Lennujaama parkimismaja sai täna nurgakivi, mis saab pea 1200 kohaga olema Eesti suurim. Reisiterminali ette rajatav parkimismaja valmib käesoleva aasta lõpus.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Piret Mürk-Dubout sõnul on parkimismaja ehitus hetke kõige olulisem lennujaama ehitusprojekt, sest see puudutab väga suurt osa reisijatest. „Parkimismaja ehitus toob kaasa mõningasi ebamugavusi ja palume reisijatel varuda aega ja kannatust lennujaama saabumisel, parklakohta otsides või sugulastele, sõpradele lennujaama järgi tulles,“ selgitas AS Tallinna Lennujaama juhatuse esimees Piret Mürk-Dubout. Parkimismaja valmib etappidena ja kõige kriitilisem osa ehk terminali esine nn Kiss&Fly parkla taasavatakse juba 11. juunil.

„Kui Kiss&Fly on taas reisijatele ja taksodele avatud läheb olukord reisijatele mugavamaks. Pikaajaliseks parkimiseks on ikka avatud A2 parkla, mida oleme ajutiselt laiendanud Ülemiste hotelli tagusele alale, kus parklakohti jagub kindlasti kõigile soovijatele,“ kinnitas Piret Mürk-Dubout.

„Parkimine on oluline osa reisijateekonnast ja uus parkimismaja võimaldab reisijatel kiirelt ning mugavalt – ka sügis-talvisel perioodil – kuiva jalaga terminali saada ja reisilt naastes lumest puhta autoga mõnusalt koju sõita – see selline mugavus, mis peagi ka meie lennujaamas võimalik,“ lisas Piret Mürk-Dubout nurgakivi paigaldamisel.

2018. aasta lõpus valmiva parkimismaja maksumuseks kujuneb ligi 13 miljonit eurot ning ehitusleping on sõlmitud KMG Inseneriehituse AS-i ja Läti ettevõttega AS LNK Industries. Tulevane kolmekorruseline parkimishoone jaotub viieks omavahel ühendatud hooneosaks, mis mahutab 46 000 ruutmeetril ligi 1200 autot, mis on kolm korda rohkem kui senine lennujaama esine parkla. Reisiterminali ja tulevase parkimismaja ühenduse piirile rajatakse liikuvad kaldteed, liftid ja trepikojad, mida omakorda ühendavad läbi korruste ulatuvad kaetud katusega valgusavad. Koos terminali otsas paikneva A4 ja pikaajalise A2 parklaga on Tallinna Lennujaamas reisijatele aasta lõpust kasutada üle 2400 parkimiskoha.