6.6 ℃

easyJet 10 aastat Tallinnas

27.10.2014

Täna, kümme aastat tagasi, maandus esimene easyJeti lend Tallinnas, mis saabus toona Berliinist. Samal aastal, oktoobri viimastel päevadel, alustas Briti odavlennufirma otselendudega ka Londoni Stanstedi lennujaama. Tegemist oli märgilise ja olulise saavutusega, sest easyJet oli esimene odavlennufirma, kes Tallinnasse lendamist alustas.

Easy Jet 10

Juubelilendu tähistati ühise tordisöömisega. Hiigeltorti aitas lahti lõigata 8-aastane Agnes. Torti jagus kõigile easyJeti juubelilennule suundunud reisijatele. Sündmuse tähistamiseks oli reisiterminali saabunud ka legendaarne tänavakunstnik Bach ning reisijate silme all valmis kaasaegne kunstiteos „10 aastat Tallinnast-Londonisse“. Teos jääb kaunistama Tallinna Lennujaama reisiterminali.

Tänaseks on easyJet Tallinnasse ja siit minema lennutanud üle miljoni reisija ja seda ligi 8700 lennuga. Hetkel lendab easyJet Tallinnast London Gatwicki lennujaama neli korda nädalas. Tallinn on ühtlasi ainus lennujaam Baltikumis, kuhu easyJet lendab.

Viimase 10 aasta jooksul on easyJet lennufirmana jõuliselt arenenud. Euroopa teiseks suurima odavlennufirma lennukite arv on kasvanud 92-lt 220-le, reisijate arv 24,3 miljonilt 60,8-le miljonile reisijale aastas. Jääb üle vaid loota, et näeme ja järgmisel kümnel aastal easyJeti lennukeid Tallinna Lennujaamas – üha tihedamini ja üha rohkem.