12.3 ℃

EAS avas uue värava, mis kutsub inimesi Eestisse

28.04.2015

Tallinna Lennujaam on oluliseim värav Eestisse. Enamus Tallinna Lennujaama saabujatest aga turistid või ärireisijad, kes viibivad siin vaid mõne nädala. Alates tänasest on Tallinna Lennujaamas avatud uudse erilahendusega värav, mis ärgitab inimesi mitte enam ära lendama, vaid Eestisse ka päriseks jääma.

EAS gate 3

Selleks, et oma ala spetsialistid välismaalt leiaksid tee Eesti ettevõtete juurde, kellel neid väga tarvis, on EAS alustanud programmiga Work in Estonia.

“Kui esmapilgul võib tunduda naiivne, et Eesti suurune väike Põhjamaa arvab end suutvat võistelda selliste hinnatud piirkondadega nagu London, Berliin või Silicon Valley, siis tegelikkuses on Eestil mitmeid eeliseid, mis muudavad meie riigi atraktiivseks elu- ja tööpaigaks paljudele tulevikku vaatavatele andekatele talentidele üle kogu maailma,” kommenteeris Work in Estonia programmi eestvedaja Kristel Kask.

Eestis juba töötavad välismaalased hindavad kõrgelt siinset eneseteostuse võimalust. Ettevõtete madal hierarhia ning ärikultuur lihtsustab ja kiirendab andekate professionaalide edasiliikumist karjääriredelil – noortel spetsialistidel on võimalus osaleda oluliste otsuste tegemistel märksa kiiremini kui “vana-Euroopa” või ka Skandinaavia riikides. “Reeglina võtab pärast ülikooli tõsise karjäärihüppe tegemine aega aastaid. Eesti on aga paik, kus hinnatakse motiveeritud noorte tegutsemistahet ning vanus ei ole määrav. Teame ju kõik andekaid oma kolmekümnendate alguses juhtivatel ametitel tegutsevaid inimesi. Eestis töötamine on paljudele välisspetsialistide jaoks otselend oma unistuste töökohale.” selgitas Kask programmi kui ka uue lennujaama kolmanda värava loovlahenduse tagamaid.

Work in Estonia programmi veebilehte külasta: www.workinestonia.com