1.6 ℃

Belavia alustab lendamist Tallinnast Minskisse

01.03.2019

Valgevene lennufirma Belavia avab tänavu 30. mail uue lennuliini – Minsk-Tallinn-Minsk. Lennud toimuvad neli korda nädalas mugavate 76-kohaliste Embraer 175 õhusõidukitega ning lennu pikkuseks on 1 tund ja 15 minutit.

Otseühendus Valgevenega on pikalt olnud lennujaama huviorbiidis ning lennuliin Tallinna ja Minski vahel sai lennujaama kommertsjuhi sõnul teoks võrdlemisi kiiresti. „Oleme Belaviaga mitmel korral kohtunud ja meil on hea meel, et uus liin avatakse just nüüd. Lisaks otseühendusele Minskiga avab Belavia selle liini kaudu meie lendajate jaoks olulisi ümberistumise võimalusi just Vene, Ukraina ja Kazahstani suunal, mis seni on olnud Tallinnast vähem kättesaadavad,“ rääkis Tallinna Lennujaama kommertsjuht Eero Pärgmäe.

Uus lennuliin loob tugevama pinnase Eesti ja Valgevene ettevõtete senisest tihedama koostöö arendamiseks. Pärgmäe lisas, et lennuliin alustab esialgu lende turu nõudlusele vastava sagedusega ja mahtude ja nõudluse kasvades on lennufirma valmis kasvatama sagedusi ka igapäevase ühenduse loomiseks.

Piletid 30. mail avatavale lennuliinile on juba müügil ja edasi-tagasi lennupileti hinnad algavad 178 eurost.

Rohkem infot lennupiletite kohta saab Belavia kodulehelt www.belavia.by, täpsem info lennugraafiku kohta on kättesaadav Tallinna lennujaama kodulehel www.tallinn-airport.ee.