-10.5 ℃

Baleriinid lennujaamas

16.10.2014

Tallinna Lennujaamas tantsiti baletti. Miks? Viru Keemia Grupp ja Eesti Kontsert sõlmisid koostööleppe Jõhvi Balletifestivali toetamiseks. Rahvusvaheline Jõhvi Balletifestival toimub Ida-Virumaa südames ning toob kokku tipptasemel esinejad ja balletisõbrad. 2015. aasta festivali „Bella Italia“ peaesinejaks on Teatro di Milano.

Baleriinid

15. oktoobril Tallinna Lennujaamas põlevkivitööstusele pühendatud väravas toimunud pressikonverntsil tõdesid asjaosalised, et sümboolselt valitud asukoht rõhutab ühest küljest balletifestivali rahvusvahelisust ning teisest küljest kodumaise tööstuse olulisust kultuuri toetajana.

„Põlevkivitööstusel ja balletil on palju ühist – nii põlevkivitööstus kui ka ballett loovad väärtusi. Põlevkivitööstuses saab põlevkivi lisaväärtust tänu kaasaegsetele tehnoloogiatele ja pikaajalisele kaevandamis- ja ümbertöötlemiskogemusele. Ballett loob uusi väärtusi muusika, koreograafia ja dramaturgia kaudu. Mul on hea meel, et Viru Keemia Grupi ja Eesti Kontserdi koostöös jätkub Jõhvi Balletifestivali traditsioon, millest sai Ida-Virumaa kultuurivisiitkaart. Põlevkivitööstus saab olla Eesti kultuurile toeks ja abiks nii kaua, kuni sellel tööstusharul on olemas pideva arengu perspektiivi”, sõnas Viru Keemia Grupi juhatuse esimees Priit Rohumaa.

Rahvusvaheline Jõhvi Balletifestival sai alguse aastal 2006 ning on seni ainus balletifestival Eestis, mis on endale loonud märkimisväärse renomee ka raja taga. Tipptasemel esinejad ning hea korraldus on kohale meelitanud esinejaid ja külastajaid nii lähiriikidest kui ka kaugemalt. Kõik nad on andnud festivalile ülikõrge hinnangu, võrreldes seda tasemelt Londoni ja Pariisi samalaadsete suursündmustega.

Balletifestivali piletid müügil Piletilevis alates 15. novembrist.