1.4 ℃

Alisa Jakobi näitus lennujaama galeriis

09.12.2014

0.12.2014 avab Alisa Jakobi (1981) oma näituse “Emotional landscapes back from Adventures” Emotsionaalsed maastikud vol 2, Tallinna Lennujaama Galeriis. Alisa Jakobi näitus koosneb maastike etüüdidest ja teostest, mis on valminud erinevatel perioodidel suvistes maalilaagrites ja stuudios nii Eestis kui ka välismaal.

Kunstinäitusega soovib autor esitleda inimese suhestumist loodusesse, avades ühe võimaliku vaatenurga läbi enda kogemuse. Valitud teosed väljendavad autori mitmetahulisi emotsioone teoste valmimise ajal.

Kunstnik kohtub oma teoste kaudu sügavalt sisemise “minaga”, mis väljendub maalide koloriidis ja tehnikates. Autor esitab endale küsimuse: “Kas loodus pakub lahendust emotsionaalsetele seisunditele?” Ta on maalinud ühte sama motiivi erinevatel kella- ja aastaaegadel. Mõned teosed on aga sootuks korduvalt üle maalitud.

Loodus pakub inspiratsiooni ja lohutust, võimaldades kuulata oma sisemist häält. Tänapäeva urbanistlik elustiil on liiga kiire, mis jätab vähe ruumi endaga üksi olemiseks.

Näitus koosneb kolmeteistkümnest maalist, mis on maalitud ajavahemikus 2013-2014.
Näitust korraldab Art Jakobi koostöös Tallinna Lennart Meri nimelisega Lennujaama Galeriiga.

Elisa Jakobi maal Emotional landscapes