-11.4 ℃

Algavad Pärnu lennujaama lennuliiklusala rekonstrueerimistööd

02.07.2020

AS Tallinna Lennujaam allkirjastas Pärnu lennujaama lennuliiklusala rekonstrueerimise ehituslepingu ühispakkumise teinud ettevõtetega AS TREV-2 Grupp ja Wesico Project OÜ maksumusega 13,9 miljonit eurot. Planeeritud ehistustööde kestvus on 14 kuud ja esialgse plaani kohaselt lõppevad tööd 2021. aasta augustis.

Tallinna Lennujaama juhatuse esimehe Riivo Tuvikese sõnul on regionaalsetesse lennujaamadesse investeerimine äärmiselt oluline. „Meie regionaalsed lennujaamad pakuvad täna võimalust liikuda riigisiseselt, kuid pikas perspektiivis näeme, et sealt võiks saada lennata ka näiteks lähiriikidesse. Seetõttu on oluline, et juba täna teeme investeeringuid selle nimel, et lennujaamade läbilaskevõime suureneks ning seal saaksid edaspidi maanduda ka suuremad lennukid“, rääkis Tuvike.

„Pärnu lennuvälja renoveerimise puhul on tegemist väga huvipakkuva ja ka vastutusrikka objektiga,” lausus TREV-2 Grupi juhatuse esimees Sven Pertens. „Meie eesmärgiks on koostöös partnerite ja tellijaga panustada igakülgselt sellesse, et Pärnu lennujaama lennuliikluse ala oleks kaasaegne, väärikas ja turvaline, nagu Eesti ühe tähtsaima kuurortlinna õhuväravale kohane.”

Tööde käigus rekonstrueeritakse lennurada, mis edaspidi saab olema 1970m x 30m, laiendatakse ruleerimisteed, rekonstrueeritakse õhusõidukite perroon, paigaldatakse automaatne ilmastiku seiresüsteem, uuendatakse lennuvälja tuledesüsteem ning ehitatakse uus hoolde- ja päästetehnika angaar.

Pärnu terminalihoone rekonstrueerimise projekt ja selle ekspertiis on valmis ning AS Tallinna Lennujaam loodab ehitustööde lepingu sõlmida veel käesoleval aastal. Praeguse projekti järgi laieneb terminalihoone ca 900 ruutmeetri võrra, pakkudes võimalust teenindada samaaegselt ca 80 saabuvat ja 80 väljuvat reisijat.