-9.3 ℃

Aita leida nimed uutele päästeautodele

17.06.2015

Tallinna Lennujaama kuulutab välja nimekonkursi lennujaama uutele päästeautodele sobivate nimede leidmiseks. Oma ettepanekud saab teha lennujaama Facebooki lehel selle nädala lõpuni ehk 21. juunini. Parima nime valib lennujaama päästekomando ning võitja saab auhinnaks ekskursiooni (neljale inimesele) lennujaama päästeteenistusse oma silmaga uusi masinaid vaatama ja käega katsuma.

Päästeauto

Tallinna Lennujaama saabusid hiljuti uued päästeautod. Tegemist on Saksa tootja EMPL masinatega, mille saabumist päästekomando õhinaga ootas. Suurimateks erinevusteks linnas nähtavate päästesõidukitega on nende kustutusaine- ja veepaakide suurem mahutavus, veejoa suunamine auto katusel ja ees stangel olevate monitoride kaudu ning mitmeid lisaseadmed, mis mõeldud just päästetööde läbiviimiseks õhusõiduki õnnetuse korral.

„Päästeautod valmivad lennujaamadele nagu rätsepaülikonnad, sest vastavad need iga lennujaama spetsiifilistele vajadustele. Uued masinad on võimsamad ja järjest rohkem on masinatel elektroonikat, mis päästetöid lihtsustavad,“ rääkis Tallinna Lennujaama päästeteenistuse juht Toomas Mardo.

Tallinna Lennujaamapäästeteenistuse tehnikapark koosneb kolmest päästeautost, kahest abisõidukist ning mootorpaadist pinnaltpääste teostamiseks võimaliku õnnetuse korral Ülemiste järvel. Teenistuses töötab kokku neljas vahetuses 37 meest. Tallinna Lennujaamas seni kasutusel olnud kaks Rosenbaueri päästeautod lähevad Tartu ja Kuressaare lennujaamadesse.

Nimekonkursil osalemiseks kirjuta oma nimeettepankud hiljemalt 21. juunil Tallinna Lennujaama Facebooki lehel nimekonkursi postituse kommentaaridesse ja võid võita ekskurisooni neljale inimesel lennujaama päästeteenistusse, kus saab oma silmaga uusi masinaid vaadata ja lennujaama päästeteenistuse tööde ja tegemistega tutvuda.