-9.3 ℃

Aegean Airlines avalend liinil Ateena-Tallinn-Ateena

20.06.2015

Kreeka lennufirma Aegean Airlines käivitas hooajalise otseliini, mis ühendab Tallinna Ateenaga. Avalend toimus täna varahommikul ja lennud toimuvad 10. oktoobrini 2015.

Aegean avalend

Aegean Airlines pakub mugavat otseühendust Kreeka pealinna Ateenaga. Ühtlasi võimaldab avatav lennuliin mugavalt Ateenas ümberistuda ja jätkata reisi 30-sse Kreeka sihtkohta, ja samuti Lõuna-Itaaliasse või Küprosele. Tallinnast Ateenasse hakkab Aegean Airlines lendama 174-kohalise Airbus 320-ga. Lennud Ateenast väljuvad reedeti enne südaööd ning Tallinnast laupäeva varahommikuti. Augustis ja septembris toimub kaks lendu nädalas ning lisaks laupäevale väljub lend Tallinnast ka teisipäeva varahommikul. Lend kestab 3 tundi ja 45 minutit ning sisaldab pardatoitlustust.

„Kreeklased on äärmiselt külalislahke rahvas ja Kreeka on tuntud kui suurepärane puhkuse veetmise koht. Lisaks Ateenale on Kreeka täis toredaid ajaloolisi paiku ja imelisi saari, kuhu nüüd saab mugavalt Kreeka oma lennufirmaga lennata,“ rääkis Tallinna Lennujaama juhatuse liige Erik Sakkov.

„Meil on hea meel, et kreeklased meisse usuvad ja otselendudega Ateenasse alustavad. On igati mõistetav, et alustatakse hooajaliselt ja kui läheb hästi, siis tuleb sagedusi juurde,“ sõnas Erik Sakkov ning lisas, et Aegean Airlinesi otsus esialgsega võrreldes hooaega pikendada annab tunnistust, et liin on hästi vastu võetud. „Iga lennuliini püsimajäämine Tallinnas sõltub meist endist – reisijatest. Seega julgustan kõiki seda võimalust kasutama ja sel suvel Kreekasse lendama,“ soovitas Sakkov.

Aegean Airlines on Kreeka suurim lennufirma, mis alustas 1999. aastal kahe lennukiga, lennates kolmel liinil. Tänaseks on Aegean Airlines lennukipargis 30 Airbusi ning lennatakse rohkem kui 87 rahvusvahelisse sihtkohta Euroopas, Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas ning 33 kodumaisesse sihtkohta. 2013 aastal teenindati 6,8 mln reisijat. Aegean Airlines on nn täisteenindusega lennufirma, mis pakub mugavaid ühendusi ning korralikku pardateenindust, süüa ja juua. Lennufirma heast tasemest annab tunnistust juba kuuendat korda järjest maineka Skytraxi parima regionaalse lennufirma auhinna võitmine ka käesoleval aastal.

Uue lennufirmana Eesti turul pakub Aegean Airlines soodsaid kampaaniahindasid. Tutvu kampaaniahindadega lennufirma kodulehel www.aegeanair.com